Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

połączenie DVD i dekodara z TV przez szafkę RTV z kolumnami

crazy1972 12 Paź 2014 22:12 2661 6
  • #1 12 Paź 2014 22:12
    crazy1972
    Poziom 2  

Witam,

Szukałem podobnego wątku, ale nie znalazłem.

Kupiłem sobie szafkę RTV z wbudowanymi kolumnami i chciałbym odtwarzać dźwięk z dekodera TV CAB i odtwarzacza DVD przez kolumny w szafce, a obraz z TV.

Dotychczas oba urządzenia połączone były z TV kablami HDMI.

Szafka wyposażona jest w dwa wejścia HDMI i jedno wyjście. Włączyłem więc dekoder i odtwarzacz kablami HDMI do szafki i kolejnym kablem szafkę połączyłem z telewizorem.
    Sygnał z TV CAB i DVD wchodzi do szafki (bo kolumny odtwarzają dźwięk), ale TV nie odtwarza obrazu i nie wiem z czego wynika.

Czy ktoś wie jak rozwiązać taki problem?

Bardzo dziękuję za pomoc.

K

0 6
  • #3 13 Paź 2014 15:43
    marcin.waski
    Poziom 23  

Kolego @crazy1972 - napisz chociaż symbole swoich urządzeń - nikt nie ma szklanej kuli...
    -Zdjęcia też wniosą trochę jasności w rozwiązanie takiego problemu. W końcu to Twój problem, więc wysil się trochę...

0
  • #4 13 Paź 2014 20:19
    crazy1972
    Poziom 2  

Szanowni Panowie,

Rzeczywiście brak podstawowych danych, ale Kolega Michal 2002 tak przekonująco pisał o tej kuli... ;)

Telewizor to Philips 32PF9551, a szafka jest produkcji jakiejś firmy INNO Trend, załączam zdjęcie:
    https://obrazki.elektroda.pl/1580224000_1413223674.jpg

Link do strony tej szafki to:

http://innosound.de/#arc

Instrukcja obsługi jest mniej niż uboga w treść, więc próbuję się skontaktować ze sprzedawcą szafki, ale jeszcze nie dostałem odpowiedzi. Mnie to wygląda na uszkodzenie wyjścia sygnału z szafki, bo oba urządzenia (DVD i dekoder) podłączone bezpośrednio do telewizora działają bez zarzutu.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

K

0
  • #5 13 Paź 2014 21:24
    marcin.waski
    Poziom 23  

Nooo, Kolego @Crazy1972 - jestem pod ogggromnym wrażeniem designu tego "aktywnego" mebelka :-)
    -Niestety w środku może być "coś" niewiadomego pochodzenia (chodzi mi tu oczywiście o co najmniej chińską elektronikę). Mam cichą nadzieję, że wpadłeś sam na pomysł sprawdzenia połączenia szafki z telewizorem innym przewodem HDMI?

0
  • #6 14 Paź 2014 08:18
    grubs
    Poziom 32  

Wybrałeś odpowiednie wejście (HDMI1, HDMI2) przyciskiem input na pilocie?
    Czy jak podłączysz USB i wybierzesz wejście USB tym samym przyciskiem to obraz się pojawia?

0
  • #7 14 Paź 2014 09:12
    crazy1972
    Poziom 2  

Witam,

Wczoraj wieczorem sprawdziłem na innym wyjściu, też nie działa.

Oczywiście inputem nastawiałem odpowiednie HDMI wejściowe, szafka odtwarzała dźwięk ale nie chce wyjść sygnał video do telewizora. Po USB też nie pokazuje się to menu dla USB, więc szafka nie działa tak jak powinna (choć rzeczywiście ładna jest).

0