Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Xperia Miro (T23i) - Po włożeniu baterii(wyłączony) telefon przegrzewa się.

amber_24 13 Paź 2014 12:12 1656 0
  • #1 13 Paź 2014 12:12
    amber_24
    Poziom 6  

Witam, mam problem z telefonem Sony Xperia Miro (T23i).

W telefonie został wymieniony ekran LCD (łącznie z dotykiem) - problemem był pęknięty dotyk). Telefon działał sprawnie mniej więcej 2 miesiące po czym zaczęły się z nim dziać dziwne rzeczy, wskazywał różne poziomy naładowania baterii, np. 2 h po naładowaniu na 100% wyłączał się, informował o rozładowaniu, po ponownym uruchomieniu pokazywał np. 70% itd. W pewnym momencie telefon po prostu nie chciał się włączyć. Po podłączeniu do ładowania (ładowarka oryginalna) lub przewodem usb do portu usb laptopa miga co parę sekund czerwona dioda obok kamery przedniej.

Zakupiłem nową baterię w najpopularniejszym polskim serwisie aukcyjnym. W opisie widniała informacja że jest to bateria oryginalna i nowa (koszt 22zł + przesyłka).

Sony Xperia Miro (T23i) - Po włożeniu baterii(wyłączony) telefon przegrzewa się. Sony Xperia Miro (T23i) - Po włożeniu baterii(wyłączony) telefon przegrzewa się.

Po włożeniu nowej baterii sytuacja była identyczna jak ze starą. Telefon nie uruchamiał się i nie dawał znaku życia.

Na chwilę do telefonu włożyłem baterię innego typu, z telefonu Sony xperia (rozstaw złączy pasował) po czym telefon uruchomil się. Wyłączyłem go, włożyłem nową baterię (ciągle podlączony pod ładowanie) i telefon działał, ale strasznie zaczął się nagrzewać. dotknięcie tylu mogło powodować sparzenie dłoni (!) Ekran LCD również był gorący. Baterię wyjąłem, a gdy wystygł sprobowałem włożyć ją ponownie. Telefon nie uruchamia się. Po wcisnieciu przycisku POWER miga 3 krotnie czerwona dioda (obok przedniej kamery) a telefon nie reaguje.

Telefon z włożoną baterią strasznie się po chwili nagrzewa, w miejscu wskazanym na zdjęciu:

Sony Xperia Miro (T23i) - Po włożeniu baterii(wyłączony) telefon przegrzewa się. Sony Xperia Miro (T23i) - Po włożeniu baterii(wyłączony) telefon przegrzewa się.

W innych tematach dot. telefonów sony, ktoś naprawił taki problem wylutowując pewny układ.

Czy ktoś ma jakiś pomysł jak można byłoby go ruszyć?

Rozwiązanie problemu nie jest pilne.
    Chętnie odpowiem na dodatkowe pytania.
    Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc.

Pozdrawiam,

Aleksander.

2 0