Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

synology - NAS Synology - jak ustawić wiele kont FTP z oddzielnymi katalogami.

13 Paź 2014 12:37 1191 1
  • Poziom 10  
    Problem jak w temacie.
    Pokusiłem się na zakup Synology Ds412, między innymi przez kuszącą obietnicę postawienia na nim serwera FTP.
    Wszystko pięknie, ale... producent oferuje po prostu dostęp do serwera za pomocą FTP.
    O co mi chodzi?
    Na serwerze mam różne firmowe pliki do których ma mieć dostęp tylko moja firma. Chcę stworzyć dla wielu klientów oddzielne konta FTP, każdy z oddzielnym katalogiem. Można to zrobić z poziomu oprogramowania Synology jednak zakrawa to na jakąś okropną masakrę. Trzeba tworzyć milion folderów udostępnionych (jakby oddzielnych dysków), założenie konta FTP to jakiś wielopoziomowy kosmos, a i o pomyłkę przy nadawaniu uprawnień nietrudno. Robi się straszny bałagan w sieci lokalnej, a część oprogramowania które z automatu obsługuje pliki z FTP musi mieć określone drzewo plików.
    Chciałbym mieć krótką prostą tablicę.
    Jeden oddzielny dysk sieciowy a na nim:
    user:pswd dostęp do katalogu o nazwie user
    user2:pswd2 dostęp do katalogu o nazwie user2
    user3:pswd3 dostęp do katalogu o nazwie user3
    etc...

Coś bardzo prostego, jednak do dziś nie jestem w stanie sobie z tym poradzić. Jeśli ktoś ma wiedzę i/lub doświadczenie w tym temacie to bardzo proszę o pomoc.

P.S.
    Mam około 30 użytkowników, a ich liczba dynamicznie się zmienia, dlatego obsługa przez soft Synology jest w ogóle nieefektywna.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    W ustawieniach danego klienta musisz ustawić ograniczenie do katalogu domowego.

Panel sterowanie \ usługi plików \ FTP \ ustawienia zaawansowane \

ptaszkujesz " zmień wybrany root użytkownika dla użytkownika domowego"
    i poniżej wpisujesz konta dla których ma działać ograniczenie.