Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus X53SV - Linux nie wykrywa patycji systemu windows

HyDdra 13 Paź 2014 13:59 453 3
  • #1 13 Paź 2014 13:59
    HyDdra
    Poziom 15  

Witam kolegów forumowiczów, w ostatnich dniach sprawiłem sobie formatowanie całego systemu, zacząłem od instalacji systemu Windows 7, korzystam z niego w celach służbowych, natomiast na co dzień jestem użytkownikiem systemu Linux Crunchbang. Problem polega na tym, że gdy utworzyłem partycje w programie Gparted (2x ntfs, 1 x ext4- do późniejszej przeróbki podczas instalacji) instalator linuxa nie wykrywa żadnej partycji czyta dysk tak jak by był dyskiem bez partycji (wolna przestrzeń). Nie chce ponownie instalować windows'a ma może ktoś jakiś pomysł jak to rozwiązać, dodam, że od strony systemu korzystając z zarządzania dyskami system posiada 4 poniżej screen ostatnia partycja to partycja ext4.
    Ma ktoś jakiś pomysł ? Z góry dziękuje za pomoc !

0 3
  • #2 15 Paź 2014 19:18
    diseasekowalski
    Poziom 35  

Pokaż układ partycji z fdisk spod linuxa.

0
  • #3 18 Lut 2015 15:00
    HyDdra
    Poziom 15  

Jak ująłem wyżej chcę zainstalować linux'a, dlatego nie jestem w stanie wrzucić tutaj obrazu z fdisku, podczas instalacji ukazane jest tak jak by dysk miał uszkodzoną tablicę partycji, moje pytanie jest następujące, czy z poziomu sesji live przy wykorzystaniu programu TestDisk, uda mi się przywrócić tablicę partycji oraz nie stracić danych ?

Dodano po 42 [minuty]:

Narzędzie testdisk nie poradziło sobie z przywróceniem tablicy, niby wszystko zakończone powodzeniem, znalazł partycje, lecz po ponownym uruchomieniu gparted nadal twierdzi, że tablica partycji jest uszkodzona, a linux widzi dysk jako pusty.

0
  • #4 18 Lut 2015 16:14
    diseasekowalski
    Poziom 35  

Uwielbiam jak użytkownicy kombinują z użyciem testdisk, ndd, gparted, easeusa i acronisa tam gdzie wystarczy użyć fdisk.

Jeśli nie udaje się zrobić zrzutu ekranu to zawsze można zrobić zdjęcie.

0
  Szukaj w 5mln produktów