Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat b5 1,6 ADP - Przeciwmgielne tył znikły

13 Paź 2014 15:00 2718 6
  • Poziom 19  
    Witam.
    Panowie mam mały problem, otóż będąc dziś na przeglądzie diagnosta powiedział ze brak przeciwmgielnych z tyłu i nie bardzo chciał dać pieczątke do dowodu ale za mała prośbą wbił pod warunkiem ze naprawie. Szukam usterki i nie mogę zlokalizować,wszystkie światła są prócz tych przeciwmgielnych. Sprawdziłem skrzynke bezpieczników, główny włącznik świateł, masy od strony kierowcy i ni cholery nie mogę zlokalizować przyczyny ich braku. Kontrolka na desce świeci a z tyłu juz nie. Pomoze mi ktoś?
  • Poziom 32  
    Pierwsze podmiana żarówki. Drugie sprawdź czy masę i napięcie w gnieździe żarówki. Potem sprawdź to samo ale wtyczce lampy.
  • Poziom 19  
    Żarówki podmieniałem nawet 3. Przeciwmgielne mam na osobnych wtyczkach z jednym pinem i na wspólnej masie. Masa jest bo reszta oswietlenia działa....

Dodano po 2 [minuty]:

przeciwmgielne mam na obie strony, zadna nie swieci
  • Poziom 12  
    Sprawdź czy dochodzi zasilanie do żarówek i do wtyczki jak kolega pisał wyżej.
  • Poziom 19  
    Panowie sprawdzałem zasilanie i szlag trafił! Jest minimalne tylko porównując do pozycyjnych do których dochodzi 12V. Sprawdzałem tez głowny włącznik i w cholere rozsypal mi sie, jutro go złoże ale zamówiłem juz nowy; ale patrząc na wejscia pinów plastikową obudowe komuś sie paliło bo widać ze podtopiona ta obudowa :/ pomijając obudowe gdzie sie prąd podział....
  • Poziom 19  
    Znalazł sie winowajca braku przeciwmgielnych. Pół auta rozprułem... kable sprawdzałem, bezpieczniki, wtyczki itp... Dalej brak. wkurzyłem sie i zostawiłem juz składajac to wszystko w całość. Po złozeniu pomysłałem ze wyciągne przejsciówke z gniazda przy haku bo mam gniazdo niemieckie i tylko wyjełem znalazły sie przeciwmngelne!! Po jaką cholere ktoś to wymyślił i tyle kłopotu narobił zeby poł auta rozbierać i tylko przejscówke wyjąć zeby były te przeciwmgielne??!!! Bezsens. Może i moja głupota ale tego bym sie nie domyślił odrazu za nic.

Temat zakończony.
  • Moderator Samochody
    DamianVWB5 napisał:
    Po jaką cholere ktoś to wymyślił

Z bardzo prostego i logicznego powodu. Żeby Cię własne światło przeciwmgłowe nie raziło odbijając się od przyczepki którą ciągniesz.