Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Montaż dzwonka bezprzewodowego pod starym włącznikiem

13 Paź 2014 17:47 6090 17
 • Poziom 6  
  Witam,
  mam pytanie czy istnieje możliwość podłączenia przycisku z dzwonka bezprzewodowego pod stary włącznik podtynkowy.
  Zależy mi na tym ponieważ nie chce usuwać starego dobrego przycisku.

  Pozdrawiam
 • Relpol przekaźniki
 • Relpol przekaźniki
 • Poziom 6  
  Obejrzałem, ale niestety do końca nie wyjaśnił mi tego problemu. Nie wiem czy dobrze myślę, ale czy jak wyciągnę płytkę z tego przycisku bezprzewodowego i w odpowiednim miejscu przylutuje przewody ze starego włącznika to zadziała?
 • Poziom 21  
  przyprawieni napisał:
  Obejrzałem, ale niestety do końca nie wyjaśnił mi tego problemu. Nie wiem czy dobrze myślę, ale czy jak wyciągnę płytkę z tego przycisku bezprzewodowego i w odpowiednim miejscu przylutuje przewody ze starego włącznika to zadziała?


  Dokładnie tak
 • Pomocny post
  Poziom 37  
  Krótko i na temat.
  Na płytce nadajnika dzwonka jest mikro styk. Musisz go odlutować.
  Lutujesz dwa przewodziki i pod zaciski w przełączniku dzwonkowym.
  Skręcasz i jesteś bohaterem dla swej kobiety :D
  Problemy? Kwestia upchania płytki w puszkę przełącznika.
 • Poziom 6  
  Hahah no właśnie chce być bohaterem tylko powiedz mi dokładnie o jaki mikro styk chodzi. Dodałbym screena płytki ale nie mam możliwości bo jestem za świeży. A co do upchnięcia płytki to jakoś wytne najwyżej kawałek puszki albo wykuje jak będzie trzeba :P
 • Poziom 37  
  To jest styk który klawisz naciska. Albo jako mikro przełącznik lub jakaś blaszka stykająca nie wiem co producent wymyślił. Jak rozbierzesz będzie bateria to to co naciśniesz musi odpalić gong dzwonka.
 • Poziom 37  
  Możesz dolutować.
  Musisz zobaczyć w które miejsca się dolutować by zadziałał gong ale to pestka kawałeczek drucika i robisz próby do których nóżek się dolutować.
 • Poziom 9  
  Witam,
  Calosc wydaje sie jasna, ale w moim przypadku mam instalacje dzwonka na 230V a chcialem zostawic oryginalny włacznik, ktory mam na klatce schodowej. Jak mam w takim przypadku zrobic?

  Bede wdzieczny za rady.

  Pozdrawiam,
 • Poziom 38  
  enemy75 napisał:
  Jak mam w takim przypadku zrobic?

  Jak na łączniku ma być dalej 230V to musisz dołożyć przekaźnik z cewką 230V który by sterował bezprzewodowym dzwonkiem :D
 • Poziom 27  
  BILGO napisał:
  enemy75 napisał:
  Jak mam w takim przypadku zrobic?

  Jak na łączniku ma być dalej 230V to musisz dołożyć przekaźnik z cewką 230V który by sterował bezprzewodowym dzwonkiem :D
  No.... nie wiem, nie wiem, nie wiem.... :cry:

  Nie bardzo rozumiem co Kolega enemy75 chce uzyskać a w związku z tym mam wątpliwości, co co rady Kolegi BILGO:

  Czy na stykach jest napięcie? Jeżeli tak, a instalacja działa to po co tam moduł dzwonka bezprzewodowego?

  Jeżeli instalacja nie działa (np. przerwany kabel) to odłącz kabel i podłącz wprost pod moduł jak opisano w postach powyżej.

  Jeżeli instalacja działa, a chcesz mieć sygnał w innym, odległym lub zmieniającym się miejscu, że ktoś dzwoni,, to rozważ instalację modułu przy dzwonku a nie przy przycisku. Wtedy możesz skorzystać z rady Kolegi BILGO.

  Jeżeli chcesz mieć działający dzwonek przy braku zasilania (np. awaria, wyłączenie), to nie możesz wykorzystywać tego napięcia bo przecież go nie będzie. Wówczas musiałbyś zrobić odwrotnie, dać przekaźnik, najlepiej elektroniczny (mały pobór mocy) sterowany z obwodu dzwonka i jego stykami zwierać kabel od dzwonka 230V. Oczywiście kabel odpiąć od łącznika i podłączyć go pod dzwonek bezprzewodowy.

  Gdybyś jednak chciał korzystać z rady Kolegi BILGO, to weź pod uwagę, że napięcie na zaciskach łącznika jest tylko gdy styki są rozwarte ale wtedy nie możesz się wpinać równolegle, chyba że z bardzo dużą impedancją.
 • Poziom 9  
  To moze wytlumacze.
  To co chce uzyskac to skasowac dzownek nad drzwiami i umiescic go w mniej widocznym miejscu, ale chcialbym zachowac aktualny wlacznik na klatce schodowej. Stad pomysl na sparowanie instalacji aktualnie obecnej w scianie z dzownkiem bezprzewodowym. Myslalem, zeby do kabli, ktore teraz wychodza ze sciany zgodnie z rada kolegi BILGO podpiac przekaznik, ktory z kolei moglbym podpiac do plytki wlacznika bezprzewodowego, a sam dzwonek powiesic gdzies indziej. Oczywiscie mozna przeciagnac instalacje, ale jakos nie usmiecha mi sie bruzdowanie i tynkowanie.

  Pozdrawiam,
 • Poziom 27  
  enemy75 napisał:
  To co chce uzyskac to skasowac dzownek nad drzwiami i umiescic go w mniej widocznym miejscu, ale chcialby zachowac aktualny wlacznik na klatce schodowej. Stad pomysl na sparowanie instalacji aktualnie obecnej w scianie z dzownkiem bezprzewodowym. Myslalem, zeby do kabli, ktore teraz wychodza ze sciany zgodnie z rada kolegi BILGO podpiac przekaznik, ktory z kolei moglbym podpiac do plytki wlacznika bezprzewodowego, a sam dzwonek powiesic gdzies indziej.
  W takim zastosowaniu rada Kolegi BILGO sprawdzi się w 100% :D Można by jedynie zastanowić się nad zastosowaniem przekaźnika elektronicznego lub po prostu transoptora zamiast klasycznego przekaźnika. Ale to już szczegół.
 • Moderator - Elektryka
  Możliwe, że źle rozumiem ten temat, ale wydaje mi się, że Autor dysponuje dzwonkiem bezprzewodowym z zasilaniem bateryjnym (niezależnym od 230VAC) składającym się z dzwonka "właściwego" oraz pilota.
  Dzwonek ma być umieszczony "gdzieś", natomiast pilot w puszce przycisku na klatce i ma być sterowany tym przyciskiem.
  Autor niech rozwieje moje wątpliwości czy dobrze rozumuję.

  Jeśli dobrze, to przycisk dzwonkowy należy odłączyć od instalacji 230V, na końcówki przewodów założyć złączki lub zaizolować i schować na dnie puszki (w celu ewentualnego ponownego użycia, gdyby nowe rozwiązanie jednak odwidziało się).
  Dalej postępować według postu #5 kolegi Zdziśka.
  Żadnych przekaźników i innych dupereli (powiązań z napięciem sieciowym) - obecny przycisk ma bocznikować lub zastępować przycisk na płytce pilota (dokładniej styk NO).
 • Poziom 27  
  zbich70 napisał:
  Możliwe, że źle rozumiem ten temat,
  Cały temat pewnie nie, ale sytuację Kolegi enemy75 raczej tak.
  zbich70 napisał:
  ale wydaje mi się, że Autor dysponuje dzwonkiem bezprzewodowym z zasilaniem bateryjnym (niezależnym od 230VAC) składającym się z dzwonka "właściwego" oraz pilota.
  Dzwonek ma być umieszczony "gdzieś", natomiast pilot w puszce przycisku na klatce i ma być sterowany tym przyciskiem.
  Autor niech rozwieje moje wątpliwości czy dobrze rozumuję.
  Kolega enemy75, który poniekąd "przejął" temat chce przenieść (bezprzewodowo) dzwonek w mieszkaniu, do którego doprowadzona jest instalacja przeznaczona dla dzwonka 230V AC, bez zmiany istniejącej instalacji poza mieszkaniem. Stąd potrzeba wpięcia się w miejsce istniejącego dzwonka na 230V AC powowdująca potrzebę użycia przekaźnika.
 • Moderator - Elektryka
  W moim odczuciu sytuacja enemy75 jest taka sama jak przyprawieni.
  Tylko nie wiem czy enemy chce wykorzystać istniejący dzwonek 230V w innym miejscu i bezprzewodowo nim sterować, czy właśnie zestaw taki lub podobny jak przyprawieni.
  Z opisu wynika, że taki sam, bo mowa jest tylko o pozostawieniu oryginalnego przycisku na klatce schodowej.
  enemy75 napisał:
  a chcialem zostawic oryginalny włacznik, ktory mam na klatce schodowej.

  Stąd wniosek, że element dzwoniący nie będzie ten sam, a więc analogicznie jak u założyciela tematu.

  L.Romek napisał:
  Pilot jest dla niektórych nowością i przyciąga wzrok i zawsze jest pokusą aby go sprawdzić i sobie po naciskać.
  Będą Ci dzwonić nawet wtedy kiedy nie trzeba.

  I może właśnie dlatego obydwu pytającym w tym temacie zależy na pozostawieniu oryginalnego przycisku... ;)
 • Poziom 27  
  W moim odczuciu jest inna, zapewne dlatego, że nie ma pełnej kontroli nad instalacją poza mieszkaniem.

  Proponuję nie spierać się i uznać, że jest inna, bo jeżeli taka sama, to już odpowiedź padła dawno temu. Jeżeli jest inna to mamy drugi wariant i drugie rozwiązanie - właściwe wtedy, gdy zewnętrzna instalacja musi zostać bez zmian a dzwonek ma być przeniesiony w inne miejsce bez ciągnięcia kabli lub nawet podpięty równolegle. Sam tak korzystałem z dzwonka bezprzewodowego a dokładniej dwóch, pracujących na tych samych ustawieniach (naciśnięcie jednego przycisku uruchamia oba), dzięki czemu mogłem np. jeden latem mieć w ogrodzie za domem a drugi przenosić w miarę potrzeb.