Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

KARCHER HDS 750 - Słabe ciśnienie wody

13 Paź 2014 18:42 9555 19
  • Poziom 14  
    Mam problem z myjką Karcher HDS 750, sprzęt już troszkę starszy ale mam nadzieje że uda się go rozruszać. Myjka po włączeniu nabija ciśnienie ale po wciśnięciu lancy ma mocny strzał i później juz daje o wiele słabsze ciśnienie, gdzie szukać przyczyny?

• Poziom 27  
    Lewe powietrze gdzies zaciąga, sprawdź pierścienie, chemię.
  • Poziom 14  
    Przy tym słabym ciśnieniu jest równa praca pompy czy są wyczuwalne drgania na wężu...

A tak na początek to może sprawdź dysze, mogła się lekko zużyć...
  • Poziom 14  
    Lance przełożyłem z innej myjki, też dużej-sprawnej, raczej drgań jakiś większych nie odczułem. Powietrze zaciągał mi na samym początku na wężu ze zbiornika do pompy, wymieniłem na szczelny i była delikatna poprawa.

• Poziom 27  
    Podepnij wodę bezpośrednio do pompy i napisz jaki efekt przyniosło.
  • Poziom 14  
    Podłączyłem dzisiaj wode bezpośrednio do pompy, ale bez efektu, ciśnienie tak samo słabe jak wcześniej...

• Poziom 27  
    To po kolei

- wykręć pokrętło regulacji ciśnienia (szpindel) sprawdź w jakim jest stanie najlepiej wklej fotkę
    - po wykręceniu pokrętła wykręć gniazdo w którym klinuję się dziób szpindla na gnieździe są dwa cienkie oringi któryś albo oba pękły i miesza wodą w koło w pompie. Jak by to były zawory były by drgania na wężu a tak to jest tylko słabe ciśnienie po puszczeniu pistoletu powoli rośnie i wyłącza myjkę.
  • Poziom 14  
    "Szpindel" rozumiem że jest tym pokrętłem, chyba z żółtą oprawką, umieszczonym na pompie?

• Poziom 27  
    Tak to to a w nim jest gniazdo.
  • Poziom 14  
    Właśnie wyciągnęłem tego 'szpikulca', fotka:

KARCHER HDS 750 - Słabe ciśnienie wody

Po wyciągnięciu przetarłem go delikatnie szmatką. Na tym trzecim oringu, tym pojedyńczym widać delikatną ryskę.

• Poziom 27  
    No i pięknie teraz zerknij w dziurę z której go wykręciłeś, powinno być wkręcona tuleja z nierdzewki wykręcisz ją dużym śrubokrętem.
  • Poziom 14  
    Okazuje się że nic więcej w otworze niema. Na końcu widać tulejkę z oringiem do której wchodzi 'czubek' tego wykręconego szpikulca, ale nie da się jej wyjąć.
  • Poziom 14  
    Z tego schematu wynika że ten 'szpic' oznaczony na schemacie(42) wkręca się w tą tulejkę(46), a u mnie jej nie ma :P

• Poziom 27  
    I nie ma z czego się zbytnio cieszyć a jest gwint na końcu?
  • Poziom 14  
    Gwint tylko jest na początku otworu. Głębiej już jest gładko.

• Poziom 27  
    Masz te myjke od dawna czy dostałeś uszkodzoną??
  • Poziom 14  
    Kupiłem ją już w takim stanie

• Poziom 27  
    To znaczyć może że ktoś już tam grzebał, poległ i odpuścił. Prawdopodobnie zerwało gwint nie uzupełniłeś pola gdzie mieszkasz więc nie wiem gdzie po nowe gniazdo masz się udać.
  • Poziom 14  
    Mieszkam w okolicach Ustrzyk Dln. Ale w tym otworze niema śladu po gwincie, jakby był zerwany byłoby to widoczne.