Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panel dotykowy NZXT Sentry 2 TouchScreen Podłączenie

vren6 13 Paź 2014 20:20 801 6
  • #1 13 Paź 2014 20:20
    vren6
    Poziom 7  

Witam

Jestem ciekaw czy taki panel do kontroli obrotów wentylatora komputera można zamontować po za nim, wykorzystać do chłodzenia innej elektroniki.

Jeżeli da się to zrobić to proszę o pomoc.

0 6
  • #3 14 Paź 2014 15:07
    vren6
    Poziom 7  

Chcę chłodzić elektronikę pokrywy akwariowej jak i lamp. Sam ja całą buduję i chcę, aby lampy i elektronika nie nagrzewały wody. Jest to dla mnie bardzo ważne. Lampy będą w oddzielnej, szczelnej obudowie.

Jak podłączyć zasilanie? Tam są cztery kable, do których idzie prąd?
    A jeżeli chodzi o ilość wentylatorów, to będą cztery dwa 0.20A i dwa 0.15.

0
  • #5 14 Paź 2014 19:29
    vren6
    Poziom 7  

To więc, jeżeli dobrze rozumiem ze schematu, który mi przesłałeś i nie użył bym zasilacza z PC, jakiegoś innego zasilacza 12 V, to muszę podłączyć kabel czerwony i jeden z czarnych, wtedy powinno działać.
    A o zasilaczu komputerowym nie pomyślałem. Spróbuje coś poszukać.

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy jeżeli postanowiłbym wykorzystać zasilacz komputerowy, to zasilacze mają różne wtyczki?

Wcześniej, w elektronice i komputerach, pomagał mi brat. Praktycznie on wszystko mi robił, a ja jestem w tym totalnie zielony, więc wybacz za niektóre pytania.

0
  • #6 14 Paź 2014 19:32
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

vren6 napisał:
    zasilacze mają różne wtyczki?
    Mają różne, ale od lat są unormowane i praktycznie każdy zasilacz ATX ma wtyczki molex.

vren6 napisał:
    12 V to muszę podłączyć kabel czerwony i jeden z czarnych, wtedy powinno działać.
    Nie. Coś słabo doczytałeś. Czerwony, to +5V, żółty +12V.

0
  • #7 14 Paź 2014 19:54
    vren6
    Poziom 7  

Aj... faktycznie pomyliłem kolory dziękuje za pomoc dalej chyba dam rade teraz nie nasuwają mi się żadne pytania pewnie dopiero jak dojdzie do składania całej elektroniki.

Dziękuje za objaśnienie całej sprawy.

0
  Szukaj w 5mln produktów