Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaką wiertarkę z udarem do 200zł kupić

michmarmik 13 Oct 2014 20:44 2481 10
Bosch
    michmarmik
    Level 14  
    Potrzebuje pomocy w zakupie wierarki do max 200zł, do użytku czysto amatorskiego.
    moje propozycję:
    Black&Decker 710W CD714CRES
    Einhell RT-ID65
    BOSCH PSB 28
    MAKTEC MT814
    MAKTEC MT818K

Nie wiem czy potrzebna mi będzie większa moc typu 700W. Tak jak pisałem, użytecz czysto amatorki, może się trafić jakaś dziurka w żelbecie ale to raz na rok, Bosch dawał radę ale jakiś stary i nie pamiętam modelu.
  • Bosch
    technikabasenowa
    Level 33  
    Do czego będzie używana na co dzień?
    michmarmik
    Level 14  
    Sporadycznie drewno fi5, metal fi2,5-5, raz na rok moze fi8 zelbet. a takto bedzie lezyec wiekszosc czasu w szafie, ale gdy bedzie mi potrzeba popracowac cos ostrzej, chce czerpac z pracy ta wiertarka przyjemnosc, w sumie duze znaczenie bedzie miec tez komfort, pewny chwyt w rece. Ma to byc poprostu solidna zabawka cieszaca oko. :-)
  • Bosch
    piotrmal
    Level 10  
    Wybrałbym Makteca 680, 700 W i dobrej jakości wiertła.
    michmarmik
    Level 14  
    wiertła zawsze wybieram z gornej półki, zastanawiam sie jeszcze miedzy B&D, bosch a mactec.
    gabkabaltazar
    Level 12  
    w takim przedziale cenowym to możesz tanio trytona znaleźć, do drobnych prac będziesz mieć w sam raz
    michmarmik
    Level 14  
    Dzięki, przejżałem oferte tej firmy i najbardziej podchodzi mi model TDW850K ewentualnie słabszy TDW710 czy TDW550, ewentualnie TDW1050 tylko nie wiem co mi da ta większa moc i aluminiowa obudowa udaru? Że niby lepszy udar?

Edytowałem. W sumie poprawiłem tylko 3 znaki, więc nie wiem po co się czepiać, zwłaszcza że w cale nie tak łatwo pisać idealne na małych ekranikach urządzeń mobilnych, gdzie łatwo coś przeoczyć przy pisaniu.
    gabkabaltazar
    Level 12  
    Do użytku amatorskiego nie potrzeba Ci więcej niż 850W a i to pewnie aż nadto mocy wg mnie. Większy sprzęt to już typowo na budowy czy duże remonty. Aluminiowa obudowa min daje Ci większą trwałość, lepsze chłodzenie, i dzięki temu sprzęt jest lepiej wyważony
    patek45
    Level 12  
    Ja bym w ogóle mu radził z trytona 700 W, nie ma potrzeby do takiego użytku więcej mocy. Akurat ta firma nie kantuje na mocach silnika i będziesz miał prawdziwe 700 W. Nie jak gdzieniegdzie kupujesz 1000 W i po pomiarze wychodzi, że i tak jest 700.
    andrzej lukaszewicz
    Level 40  
    michmarmik wrote:
    może się trafić jakaś dziurka w żelbecie ale to raz na rok

To lepiej pożycz od kogoś i dać mu na duże piwo raz na rok niż kupować szmelc, który w żelbetonie nawet nie nawierci jednego otworu. Do tego tylko z udarem pneumatycznym.
    michmarmik
    Level 14  
    Ale właśnie pożyczałem zwykłego boscha z udarem do wywiercenia właśnie paru dziurek w żelbetonie i ładnie wierciła, a jak pożyczyłem Black&Deckera to było już słabo(faktem że ten BD był troche zużyty)... narazie przychylam się ku wyborze TDW850K lub makteca