Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung i780 - Działa, nie ładuje baterii

elemm 13 Oct 2014 21:29 1110 0
    elemm
    Level 10  
    Witam,
    Mam problem z Samsungiem SGH-i780. Sprawa chyba bardziej już hobbystyczna bo telefon mało warty w dzisiejszych czasach. Generalnie jest sprawny, wszystko co możliwe działa ale mam problem z jego ładowaniem.
    Do telefonu miałem zewnetrzna ladowarke baterii (ladowanie baterii po wyjeciu z telefonu) i tak tez go ladowalem, gdyz z ladowaniem po kablu zawsze byly problemy. Wgralem nowy stockowy Winodws Mobile 6.0, nic to nie zmieniło. A więc tak:

1. Po podłączeniu go po USB do komputera wyświetla "ładowanie" ale tak naprawde nie ładuje, a nawet nie podtrzymuje obecnego stanu baterii - zostawiajac go tak podlaczonego na kilka godzin z wlaczonym ekranem wyladujemy go do zera i zdechnie z braku pradu, mimo ze na telefonie wyswietla sie "ladowanie" Sterowniki zainstalowane, komunikacja z kompem i przesylanie plikow oraz reflash softu odbywaja sie bez zarzutu.

2. Po podłączeniu oryginalnej sprawnej ładowarki od Avilii telefon piknie raz (czyli wykrywa podlaczenie kabla, ale nie ładuje, ani nawet nie pokazuje ładowania - w przeciwienstwie do wyzej opisanej opcji z USB via komputer)

3. Po podlaczeniu kabla USB do uniwersalnej ladowarki 1A 5V jest to co wyzej, czyli piknie ale nie laduje ani nie pokazuje ladowania

Moze ktos mial do czynienia z takim aparatem - orientujecie sie czy coś tam jest raczej uwalone w srodku, czy moze telefon jest wymagajacy co do ladowarek, albo zalezy to od bootloadera albo cos podobego?
    Ladowarka z Avili jest 4.75v 0.55A, a oryginal od i780 to z tego co widze 5v 0.7A, mimo ze na aukcjach najczesciej w tabelach kompatybilnosci oba modele wystepuja obok siebie.

Bede wdzieczny za sugestie