Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zły schemat? Mini wzmacniacz gitarowy

13 Paź 2014 23:03 1371 14
  • Poziom 7  
    Witam. Dzisiaj na warsztat wziąłem wzmacniacz gitarowy "Smokey Amp". Wszystkie potrzebne elementy polutowałem (wszystkie luty, połączenia i ścieżki zostały sprawdzone czterokrotnie, więc nie w tym problem) i podłączyłem. Niestety, nie działa. Czy pomożecie znaleźć problem, czy błąd w tym schemacie? Pozdrawiam serdecznie.
    Link do schematu
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 22  
    To jeżeli wszystko dobrze to czemu nie działa. Fotki twego dzieła bo to dyskusja wróżenia z kart.
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Witam. Wrzuć może jakieś fotki. Może odwrotnie wlutowałeś układ scalony? Fotki pomogą zweryfikować poprawność montażu.

Pozdrawiam.
  • TermopastyTermopasty
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    fuutro napisał:

Nie możesz zwierać naprzeciwległych nóżek układu bo w najlepszym wypadku nic nie zadziała a w gorszym coś spalisz.

Dlatego zaznaczono w których miejscach ścieżki przeciąć...
  • Poziom 7  
    Witam ponownie.
    Sprawdziłem jeszcze raz, czy czasem cyna nie wylała się gdzieś pomiędzy ścieżki i nie robiła zwarcia. Na szczęście, czegoś takiego nie zauważyłem.
    Nie gańcie za te luty ;)
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Przy takiej wprawie z lutownicą to podstawka pod scalak to podstawa. Przecież układ scalony to nie część rynny , dlatego radzę raz jeszcze zbudować ten układ , przyłożyć i musi "zagadać".
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    appj napisał:
    połączenia i ścieżki zostały sprawdzone czterokrotnie, więc nie w tym problem

Pomimo czterokrotnego sprawdzenia istnieją błędy w montażu. Błędy te mogły spowodować uszkodzenie układu scalonego tak więc całą zabawę trzeba powtórzyć od początku z nowym układem. Kup sobie też kalafonię w puszce, będziesz miał luty ładniejsze i pewniejsze.
    Poniżej jest schemat tego wzmacniacza.
  • Poziom 7  
    A może jest szansa, żeby przelutować przykładowo układ i żeby śmigało to bez robienia od podstaw?
  • Poziom 42  
    Układ złożony z trzech elementów chcesz poprawiać? Łatwiej go zrobić od podstaw.
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    appj napisał:
    przelutować przykładowo układ

Zrób go najpierw w " pająku " - mniejsza możliwość popełnienia błędu . :D
  • Poziom 7  
    SlawekKedra napisał:
    Układ złożony z trzech elementów chcesz poprawiać? Łatwiej go zrobić od podstaw.

Owszem, właśnie na to liczyłem ;)
    Radzisz zrobić w pająku? Dobrze, w takim razie tak dzisiaj zrobię. O postępach będę informował na bieżąco.
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Pamiętaj podstawka to podstawa.
  • Poziom 7  
    Witam!
    Dziękuję wam wszystkim za pomoc i porady! Zrobiłem Smokeya według 'pajączka' i wszystko gra.
    Pozdrawiam!
  • Poziom 38  
    appj napisał:
    Zrobiłem Smokeya według 'pajączka'

Pajączek to prowizorka . Teraz powinieneś z powrotem przelutować to na odpowiednio przyciętą płytkę - będzie pewniej i ładniej . :|