Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Amica AD 250 - zbiera się woda pod sufitem chłodziarki i kapie

dinu 13 Paź 2014 23:10 1377 0
    dinu
    Poziom 1  
    Mam chłodziarko-zamrażarkę Amica AD 250 (rok zakupu: 2001).

Mam problem chyba taki sam jak w tym wątku: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053654.html

Od jakiegoś czasu zbiera się woda pod "sufitem" chłodziarki, która następnie kapie tak, że w ciągu dnia robią się mini-kałuże na górnej półce i przecieki na kolejną półkę. Przecieram sufit 1-2 razy dziennie. Gdy w chłodziarce jest mało produktów, to problem występuje w mniejszym stopniu.
    Wydaje mi się przy tym, że po tylnej ściance (do odpływu) mniej wody podróżuje niż kiedyś.

Reszta wygląda okiem laika w porządku — na tylnej ściance czasem jest szron a czasem go nie ma. Uszczelka jest trochę zdeformowana w dolnym rogu ale zdaje się, że trzyma dobrze. Światło gaśnie jak się zamyka drzwi. Lodówka ostatnio została rozmrożona i z zamrażalnika usunięty został cały lód.

Czy to może być kwestia tylko wypoziomowania? (jeśli tak to front lodówki unieść czy obniżyć?)

Jeśli ktoś wie jaka może być przyczyna tego problemu lub ew. ile kosztować może naprawa, to będę bardzo wdzięczny za informację.

Za oceny czy wkrótce mogę się spodziewać np. tego, że lodówka całkiem przestanie chłodzić czy będzie raczej bez zmian, także będę wdzięczny.