Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AUDI Q7 - Skrzynia AW TR-60SN niewłaściwa zmiana biegów

skaziks 14 Paź 2014 00:40 3363 8
  • #1 14 Paź 2014 00:40
    skaziks
    Poziom 9  

Witam

Posiadam Audi Q7 3.0tdi z automatyczną skrzynią biegów AW TR-60SN
    problem zaczął się po kolizji , podczas niej część oleju wyleciało z chłodnicy.
    Dolałem olej Febi 29934 , lecz po tym skrzynia mało płynnie zmienia bieg z 5 na 6
    z 6 na 5 jest dobrze .
    Proszę mi powiedzieć co o tym myślicie?
    Jeśli wymienić olej to na jaki dokładnie?
    Jaka firma i model oleju kryje się pod etykietą VW w ASO
    Czy można przeprowadzić adaptacje , tak by ją nauczyć ponownie, jeśli tak to jak to zrobić?

Z góry dziękuje za rady
    Pozdrawiam

0 8
  • #3 14 Paź 2014 05:19
    manta
    Poziom 39  

Jedno pytanie, ile tego oleju skrzynia straciła i jak długo pracowała bez właściwego poziomu. Co do typu oleju, zgodny z kartą katalogową, przyuczenie wykonasz testerem po wymianie oleju. Należałoby sprawdzić czy w pakiecie nie występuje filtr oleju. W starszych skrzyniach występowała dynamiczna procedura kontroli poziomu oleju, w tej może być tak samo, więc poziom oleju też możesz mieć nie właściwy.

0
  • #4 14 Paź 2014 11:33
    skaziks
    Poziom 9  

Chłodnica została uszkodzoną i przez nią wyleciał olej , auto po naprawie przejechało 5km po tym został dolany olej około 2,2 litra , do momentu przelania.

Czy mobil podany przez Was jest stosowany również w ASO?
    Wydaje mi sie ,że trzeba by było zrobić ponownie adaptacje , lecz Vag`iem nie mogę. W sterowniku skrzyni brak błędów .

1
  • #5 14 Paź 2014 16:43
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

Być może w czasie kolizji byłą na tym biegu i brakło nagle ciśnienia.

0
  • #6 14 Paź 2014 16:50
    skaziks
    Poziom 9  

Być może była na tym biegu , a nawet bardzo prawdopodobne i co teraz?
    Winna była drugiego kierującego tak więc , może warto to zgłosić do ich ubezpieczyciela.

0
  • #7 14 Paź 2014 18:53
    manta
    Poziom 39  

To raczej nie czekaj, bo możesz nie być w stanie udowodnić że uszkodzenie nastąpiło na wskutek kolizji.

0
  • #8 14 Paź 2014 19:41
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

skaziks napisał:
    Być może była na tym biegu , a nawet bardzo prawdopodobne i co teraz?

Czyli to był niezły dzwon jednak. Zresztą po obrażeniach rozpoznasz ile miał na liczniku.

0
  • #9 14 Paź 2014 19:49
    skaziks
    Poziom 9  

Jeśli chodzi o wypadek to nie było tragedii , baba mi wyjechała z bocznej drogi ściągnęła mi lampe zderzak . Zderzak jedynie miał pęknięte mocowanie , i został użyty ponownie , maska cała błotnik od strony uszkodzenia również . Ale chłodnice ucierpiały .

Proszę odpowiedzieć na moje poprzednie pytania

1