Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

wzmacniacz do video (magnetowidu)

Tommy_78 14 Oct 2014 10:58 912 5
Optex
    Tommy_78
    Level 2  
    Witam serdecznie

Jest to mój pierwszy post i myślę, że w dobrym temacie, oraz że taki temat nie był już poruszany tutaj na forum (przynajmniej ja nie znalazłem).
    Mój problem dotyczy przegrywania kaset VHS na laptop z kartą telewizyjną kablem tzw. "antenowym" (takie wejście posiadam w laptopie) - czasami sygnał z magnetowidu jest tak słaby, że komputer nie wykrywa sygnału, lub obraz bardzo "skacze" ("mruga"/"miga"). Na telewizorze przy odtwarzaniu taki "objaw" nie występuje lub w minimalnym stopniu (przypuszczam, że winę ponosi zbyt mała czułość wejściowa tunera telewizyjnego w laptopie).
    Moje pytanie - czy istnieje jakiś wzmacniacz, który po wstawieniu między magnetowidem a laptopem tak wzmocnił sygnał, aby ten był stabilny? Dzwoniłem do kilku sklepów, ale w żadnym nie potrafili mi pomóc (w jednym proponowali wzmacniacz m.cz. do instalacji kamer przemysłowych jednak twierdzili, że bardziej to nie zadziała, niż zadziała).

Z góry dziękuję za odpowiedź i pomoc.
    Tomasz
  • Optex
  • Optex
    Alfax
    Level 28  
    niewolno2 wrote:
    Wybrałeś kolego najgorszą opcje jaka tylko jest możliwa, modulator w Video i głowica w.cz. w karcie telewizyjnej.

Dokładnie. Jedynie, co może to tłumaczyć to fakt, że miałeś już tą kartę TV. Ale najlepiej jakbyś tego nie używał, a zainwestował kilkadziesiąt zł w wideo grabber. Na wiadomym portalu aukcyjnym już za 30 - 30 zł nabędziesz sprzęt wystarczający do VHS-a, a który zapewni na pewno lepsza jakość niż tuner TV.
    Pozdrawiam
    Tommy_78
    Level 2  
    Nie wybierałem, po prostu laptop ma fabrycznie wybudowaną kartę tv i próbuję ją wykorzystać w w/w celu.
    Tommy_78
    Level 2  
    Nie, posiada tylko RF IN.