Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LCD THOMSON 26HR5234 - Nie wyszukuje kanałów analogowych i cyfrowych.

wujektv 14 Paź 2014 11:33 2895 16
  • #1 14 Paź 2014 11:33
    wujektv
    Poziom 12  

Witam.
    Telewizor podczas normalnego oglądania programu, sam nagle wyświetlił komunikat o braku sygnału. Po sprawdzeniu instalacji antenowej i sieci kablowej oraz podłączeniu innego telewizora do niej, okazało się że instalacja jest dobra. Uszkodzony telewizor podłączono do innej sprawnej instalacji i tak samo pojawił się komunikat o braku sygnału, oczywiście telewizor jest cały czas ustawiony w trybie TV.
    Zresetowanie telewizora w opcji menu, zmieniło tylko komunikat na wyszukaj kanały, i tak pozostało. Próba automatycznego i ręcznego strojenia kanałów analogowych i cyfrowych na sprawnej antenie nic nie daje, tylko podczas automatycznego strojenia w czasie przechodzenia automatycznie ze strojenia cyfrowego na analogowe widać pojawiającą się czarno - białą morę, szum na ekranie, która się nie zmienia w trakcie strojenia.
    Podejrzewam uszkodzenie tunera TDQG8 - 601 A, ale wolę się jeszcze upewnić, bo kupno samego tunera stanowi duży problem. Reszta funkcji telewizora audio video jest prawidłowa, jak również wszystkie opcje menu.
    Profilaktycznie wymieniłem kondensatory w zasilaczu, bo tv ma 4 lata, sprawdziłem napięcia, szczególnie wokół tunera są ok.
    Mam problem w wejście w tryb serwisowy według mojej instrukcji serwisowej, może jest jakiś inny.
    Niektóre dane płyty głównej:
    40-MT5362-MAB4XG, 26HR5234 1013 08-MT62030-MA300AA, 4A-LCD26T-AUA.
    Czy można by zamienić płytę główna w tym modelu z THOMSONA 22HR5234.
    Proszę o pomoc i sugestie .
    Pozdrawiam.

0 16
  • #2 14 Paź 2014 21:43
    bogred
    Moderator TV

A może by tak coś pomierzyć na tunerze?

-1
  • #3 14 Paź 2014 22:43
    mirex
    Poziom 43  

wujektv napisał:
    sprawdziłem napięcia, szczególnie wokół tunera są ok.

Więc to chyba również tuner obejmuje. ;)
    wujektv napisał:
    Mam problem w wejście w tryb serwisowy według mojej instrukcji serwisowej

To znaczy?? Bo do czego się odnieść niby?
    wujektv napisał:
    Czy można by zamienić płytę główna w tym modelu z THOMSONA 22HR5234

A jaki jest na niej tuner? ;)

0
  • #4 15 Paź 2014 07:35
    wujektv
    Poziom 12  

Witam.
    Kolego Mirex, podałem dane z płyty głównej i typ tunera, jest w pierwszym poście.Na płycie którą miałbym zakupić jest tuner o takim samym symbolu.
    Jest to głowica, tuner TDQG8 -601A 0224D41G.
    Napięcia na głowicy, tunerze według tego co tylko mam podane na schemacie są zgodne, zasilanie 5,11 V, AGC 2,3V, IF1,2 1,2 V, SCL 2,2V, SDA 2,3 V.
    Jak pisałem telewizor przeszukuje kanały ale nic nie znajduje, wygląda to jakby w tunerze uszkodziła się heterodyna ( widoczna nie zmieniająca się mora z szumem podczas strojenia analogowego). Jako że nie mogę nigdzie znaleźć, gdzie mógłbym kupić sam tuner, i go podstawić do sprawdzenia, to proszę kolegów z większym doświadczeniem o pomoc w upewnieniu się czy tuner jest do wymiany, ponieważ jest tylko możliwość zakupu całej płyty głównej ale do modelu 22HR5234 i czy będzie można od razu ją wstawić do 26HR5234.
    Jeżeli któryś z kolegów zna tryb wejścia do menu serwisowego do tego modelu TV, to byłbym bardzo wdzięczny.

0
  • #5 15 Paź 2014 09:41
    mirex
    Poziom 43  

wujektv napisał:
    Kolego Mirex, podałem dane z płyty głównej i typ tunera, jest w pierwszym poście.Na płycie którą miałbym zakupić jest tuner o takim samym symbolu.
    Jest to głowica, tuner TDQG8 -601A 0224D41G

A jak myślisz? Po co zapytałem, jaki tuner jest na innej płycie?
    wujektv napisał:
    Jeżeli któryś z kolegów zna tryb wejścia do menu serwisowego do tego modelu TV, to byłbym bardzo wdzięczny.

Może właśnie taki jest, jak masz w swoich "papierach".
    Jak myślisz? Po co pytam, jak to robiłeś?
    wujektv napisał:
    to proszę kolegów z większym doświadczeniem o pomoc w upewnieniu się czy tuner jest do wymiany,

Skoro według ciebie napięcia w normie, a nie działa, to chyba jasne, że może być uszkodzony. Czego oczekujesz? Jakiegoś jasnowidza tutaj? Wymienisz to się przekonasz.
    Myślisz, że jak ktoś ci napisze, że miał podobnie, to już na 1000% u ciebie musi być to samo? To tylko elektronika i podobne objawy mogą być spowodowane różnymi przyczynami.

-2
  • #6 15 Paź 2014 10:45
    bogred
    Moderator TV

Wśród napięć, które wymieniłeś nie widzę 30V. Zapomniałeś napisać? Tak pytam na wszelki...

0
  • #7 15 Paź 2014 12:22
    wujektv
    Poziom 12  

Kolego Mirex, trochę mniej tych uszczypliwości, jesteś bardzo wartościowy i pomocny na forum, a taki tekst w postach zaczyna źle świadczyć o osobie piszącej. Jeżeli wiesz gdzie taka głowicę można kupić, to proszę o informację. Kolego bogred, w tym modelu do głowicy nie jest doprowadzone napięcie 30 V ( varicapowe ), głównym napięciem jest U tuner 5V i jest stabilne. Pierwsze to właśnie sprawdzałem napięcia i też zdziwiłem się że niema napięcia varicapowego 30 V. Myślę że najlepszym rozwiązaniem będzie kupno całej płyty, z powodu braku możliwości kupienia samej głowicy. Znalazłem taką płytę - 040 - MT5362 - MAB 4XG, 19HR5234 1022, 08 - MT62014 - MA 300 AA, 4A - LCD 19T - CH1, ale mam pytanie: czy można ją wstawić za oryginalną płytę - 040 - MT - 5362 - MAB 4XG, 08 - MT 62030 - MA 300 AA, 4A - LCD 26T - AUA. Moim zdaniem głównie różnią się wymiarami i typem panela LCD.

0
  • #8 15 Paź 2014 13:06
    bogred
    Moderator TV

Jeśli na płycie, którą chcesz kupić jest taki sam tuner (jeśli dobrze zrozumiałem), to przecież chyba możesz go przełożyć?

0
  • #9 15 Paź 2014 14:02
    wujektv
    Poziom 12  

Tak myśle zrobić, przełożyć samą głowicę, tylko chciałem - nie dla wygodnictwa, tylko żeby nic nie kombinować na nowej płycie i wstawić ją taką jaka jest i czy nic się nie stanie np. z T - con. Wiem że tu niema wróżek, ale może ktoś już tego próbował. Chodzi o to że, płyta do kupienia jest używana i jeżeli okaże się uszkodzona, a jakby na dodatek też była w niej uszkodzona głowica, to po wylutowaniu z niej czegokolwiek nie będzie jak zwrócić, a jej cena jest dość wysoka.

-1
  • #10 15 Paź 2014 16:11
    mirex
    Poziom 43  

wujektv napisał:
    tylko chciałem - nie dla wygodnictwa, tylko żeby nic nie kombinować na nowej płycie i wstawić ją taką jaka jest i czy nic się nie stanie np. z T - con.

A co mogłoby się z nim stać - na przykład?

-1
  • #11 17 Paź 2014 07:35
    wujektv
    Poziom 12  

Moim zdaniem może być zamienione choćby zasilanie ze sterowaniem w wiązce do T- con, a z naklejek na płytach widać że są dedykowane do różnych paneli i stąd moja obawa. Ale z tego co widać na zdjęciu płyty, gniazdo wyjściowe jest takie same. Na razie czekam na płytę. O wynikach napiszę jak zamontuję nową płytę lub wymienię sam tuner.

0
  • #12 17 Paź 2014 09:39
    mirex
    Poziom 43  

wujektv napisał:
    Moim zdaniem może być zamienione choćby zasilanie ze sterowaniem w wiązce do T- con, a z naklejek na płytach widać że są dedykowane do różnych paneli i stąd moja obawa.

Kolego, bajki pleciesz. Przecież to taka sama płyta. Podobno, bo nawet nazw nie możesz zapisać dokładnie tak samo. ;)
    Owszem, może mieć zmiany związane z T-Con i matrycą. Pomyśl jeszcze raz i napisz nam jakie. I nie bajaj o poprzekręcaniu ścieżek zasilania ze sterowaniem przed złączem LVDS. ;)

Ale ... chyba wszystko jest do sprawdzenia organoleptycznego i innego też. Oczywiście w odpowiednim czasie. ;)

-2
  • #13 17 Paź 2014 10:55
    wujektv
    Poziom 12  

Kolego Mirex, zdjęcie sprowadzanej płyty jest na tyle wyraźne że można odczytać napisy na naklejce i tylko pomyliłem się na końcu. Powinno być 4A - LCD - 19 T - CH 1, a nie jak napisałem 04 - LCD - 19 T- CH 1. Wszystko poza tym spisałem dokładnie, a wyszczególnione różnice dla płyt są takie: oryginał: 26 HR 5234 1013, MT 62030, 4A - LCD 26 T - AUA, dla płyty sprowadzanej: 19 HR 5234 1022, MT 62014, 4A - LCD - 19 T - CH 1. Poza tym niczym napisy się między sobą nie różnią.
    Może teraz kolega Mirex zrozumie o co pytałem i dziękuję za zwrócenie uwagi na błąd w poście, zmiana jednego symbolu może mieć kolosalne znaczenie?

0
  • #14 17 Paź 2014 11:39
    mirex
    Poziom 43  

Ależ ja rozumiem dokładnie o co chodzi. Za to odnoszę wrażenie, że ty w ogóle nie wiesz "jak to działa". To, czyli telewizor LCD. Gdzieś dzwonią, tylko nie wiadomo, w którym kościele. ;)

A same zapisy??
    No to porównajmy:

wujektv napisał:
    40-MT5362-MAB4XG, 26HR5234 1013 08-MT62030-MA300AA, 4A-LCD26T-AUA.
    wujektv napisał:
    040 - MT5362 - MAB 4XG, 19HR5234 1022, 08 - MT62014 - MA 300 AA, 04 - LCD 19T - CH1
    wujektv napisał:
    040 - MT - 5362 - MAB 4XG, 08 - MT 62030 - MA 300 AA, 4A - LCD 26T - AUA

wujektv napisał:
    26 HR 5234 1013, MT 62030, 4A - LCD 26 T - AUA
    wujektv napisał:
    19 HR 5234 1022, MT 62014, 4A - LCD - 19 T - CH 1

Czyli od "Iwana do pogana". I na przykład kopiuj-wklej do Google ostatniej wersji daje nam co? Wielkie nic. ;)
    Która zatem wersja jest dokładnie taka sama, jak na npłycie napisano? ;)

-2
  • #15 17 Paź 2014 14:10
    wujektv
    Poziom 12  

Płyta oryginał: 26HR5234 1013 , 08 - MT 62030 - MA 300 AA , 4A - LCD 26 T - AUA
    Płyta kupiona:19HR5234 1022 , 08 - MT 62014 - MA 300 AA , 4A - LCD 19 T - CH1
    Pierwsza płyta jest oryginalna z telewizora naprawianego 26 cali, jak jest napisane w tytule postu. Druga z innego telewizora, którą kupiłem i na którą czekam, jest dedykowana do odbiornika 19 cali z innym panelem. Na samym końcu ostatniego postu, wyszczególniłem ci kolego Mirex tylko te części napisu, które różnią się między sobą. Tobie tez podczas kopiuj i wklej uciekło w ostatnim poście jedno zero, "przyganiał kocioł garnkowi". To wszystko.

0
  • #16 17 Paź 2014 16:18
    mirex
    Poziom 43  

Dobra, szkoda czasu. I tak nie rozumiesz o czym piszę.

-2
  • #17 24 Paź 2014 13:42
    wujektv
    Poziom 12  

Płyta którą otrzymałem, nie pasowałaby do podłączenia do tego modelu telewizora.
    Inne gniazda, mniej pinów, jak też inaczej umieszczone elementy na tej płycie, szczególnie w okolicy gniazda Lvds. Nie potrzebna była tylko dyskusja z jednym z moderatorów, na temat możliwości podłączenia bez obawy o uszkodzenie. Moim zdaniem, być może mania wyższości moderatora, spowodowała te niepotrzebną dyskusję i zaśmiecanie forum.
    Z płyty zamieniłem tylko sam tuner. Telewizor pracuje bez zarzutu już 3 dzień. Dziękuję koledze bogred za krótkie wskazanie co należało zrobić w 2 postach. Temat zamykam.
    Pozdrawiam

1
  Szukaj w 5mln produktów