Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo G510 i7 12GB 1TB - Blue screeny, spadek wydajności

14 Paź 2014 11:51 1359 18
  • Poziom 7  
    Witam.

Jakie informacje powinienem podać, aby pomóc Wam zidentyfikować mój problem? W jaki sposób tworzy się logi i jakimi programami?

Kupiłem ten laptop w sierpniu i przez pierwszy miesiąc wszystko chodziło szybko, później już tylko coraz gorzej. W całkowicie randomowych momentach pojawiały się blue-screeny, dużo wolniej ładował się explorer, zacinała się przeglądarka podczas przełączania kart.
  • Poziom 10  
    Logi podaje z programu Hijackthis. Jaki system? Prawdopodobnie naściągałeś jakichś wirusów i śmieci, skoro mówisz, że początkowo wszystko działało dobrze i szybko. Być może masz rootkita skoro są blue-screeny, ale zrób tak, ściągnij ten program:
    http://www.nirsoft.net/utils/blue_screen_view.html#DownloadLinks
    On ci poda wszystkie ostatnie bsody, zaznacz wszystkie Dump File jakie tam masz i kliknij tą dyskietke, zapisz to w formie txt i wrzuć go tutaj.
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Wstępnie wstaw SMART dysku:
    http://portableapps.com/apps/utilities/crystaldiskinfo_portable
    Jeśli okaże się, że dysk ok, wykonaj:
    Skan AdwCleaner, opcja Scan i Clean ( Szukaj i Usuń):
    http://general-changelog-team.fr/fr/downloads/finish/20-outils-de-xplode/2-adwcleaner
    Pełny skan za pomocą MBAM po aktualizacji bazy wirusów i usuń wykryte zagrożenia:
    http://www.bleepingcomputer.com/download/malwarebytes-anti-malware/
    Wstaw w załączniku logi z FRST:
    http://www.fixitpc.pl/topic/61-diagnostyka-ogólne-raporty-systemowe/#entry119294
  • Poziom 15  
    A przypadkiem nie robi się to po dłuższej pracy?
    Inhealer napisał:
    Dysk jest ok - Health satus good, temperatura 37 stopni, loga z blue screenów wstawiłem

Dla pewności wstaw screen z CrystalDiskInfo jak wspomniałem.
  • Poziom 7  
    Malawarebytes - po aktualizacji, przy instalacji wyskakuje seria błędów, po zakończeniu instalacji przy próbie włączenia programu wyskakuje komunikat, że nie odpowiada. Dodałem z tego screen.
    Adw cleaner zeskanował wszystko, podczas usuwania tego co znalazł zawiesza się komputer. Dodaję log.
    Dodaję też loga z CDP
    Dysk też nie jest do końca ok, bowiem:
    Cytat:
    01 100 100 _51 000000000002 Read Error Rate
    0B 100 100 __0 000000000017 Recalibration Retries
    BF 100 100 __0 000000000017 G-Sense Error Rate
    C8 100 100 __0 0000000001B7 Write Error Rate

Czy ten laptop upadł? Są zarejestrowane wstrząsy jak i możliwe problemy z głowicami/mechaniką dysku. Zaczekam też na analizę logów.
  • Poziom 7  
    Noszę go w plecaku utwardzanym na laptopa, nie upadł mi, bardzo o niego dbam w sumie... Może taki mi już wysłali? Ale na początku śmigał ładnie...
    Nie wiem czy to coś da, ale kupiłem go przez internet w sklepie x-kom
  • Poziom 7  
    Naprawdę, nikt, nic?
    Pokaż jak wygląda teraz aktualny SMART dysku (ponownie wstaw screen z CrystalDiskInfo).
  • Spec od komputerów
    Odinstaluj:
    AVG Web TuneUp (HKLM-x32\...\AVG Web TuneUp) (Version: 3.2.0.18 - AVG Technologies)
    SpyHunter (HKLM-x32\...\{4FC9DA9D-F608-454E-8191-D7EFFDCC5726}) (Version: 4.1.11 - Enigma Software Group USA, LLC)
    TuneUp Utilities 2014 (en-US) (x32 Version: 14.0.1000.145 - TuneUp Software) Hidden

Fixlist.txt dla FRST:
    HKLM-x32\...\Run: [] => [X]
    FF SearchPlugin: C:\Users\PC\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\kobaigyo.default\searchplugins\avg-secure-search.xml
    FF SearchPlugin: C:\Program Files (x86)\mozilla firefox\browser\searchplugins\wtu-secure-search.xml
    S3 esgiguard; \??\C:\Program Files\Enigma Software Group\SpyHunter\esgiguard.sys [X]

W Adwcleaner wybierz Usun.
    Przydałoby się też skan powierzchni dysku wykonać(najlepiej w MHDD), gdyż rosną błędy w 0B oraz C8. Czy po wykonaniu zaleceń kolegi Kolobosa coś się zmieniło?
  • Poziom 7  
    Szczerze mówiąc bardzo mi się podoba program Tuneup, ale jeśli w nim tkwi problem to nie ma problemu żebym go usunął.
    Nie musisz go odinstalowywać, on nie jest tego powodem.
  • Poziom 43  
    Te programy to śmieci które więcej szkodzą niż pomagają. Odinstaluj to.
    Usuń wszystko z Autostartu, powyłączaj zbędne usługi z których nie korzystasz, możesz zrobić przywracanie systemu do sierpnia czyli wtedy kiedy był kupiony (o ile masz taki punkt przywracania stworzony). Później już tylko defragmentacja HDD i jakoś powinien śmigać.
  • Poziom 7  
    Usunąłem Spyhuntera i Tuneupa, AVG się nie da, wyskakuje jakiś błąd. zrobić z niego screena?
    Co do tego fixa w txt - po prostu skopiować to co napisałeś, zapisać jako txt i wgrać do FRST?

Dodano po 2 [minuty]:

@mati211p - ściągnłałem plik iso MHDD, mam to wypalić na płytce i włączyć ją jak przy formacie, przy starcie systemu?
    Inhealer napisał:
    Co do tego fixa w txt - po prostu skopiować to co napisałeś, zapisać jako txt i wgrać do FRST?

Masz zapisać ten plik fixlist.txt w tym samym folderze co FRST.exe, następnie w FRST wybrać Fix.
    Inhealer napisał:
    @mati211p - ściągnłałem plik iso MHDD, mam to wypalić na płytce i włączyć ją jak przy formacie, przy starcie systemu?

Dokładnie tak.