Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

canon ixus220hs brak reacji

heco11111 14 Oct 2014 15:11 630 4
 • #1
  heco11111
  Pupil
  Witam wszystkich zainteresowanych pomocą.
  Mój problem polega na braku jakiejkolwiek reakcji aparatu na zasilanie. Akumulator jest naładowany na maxa. Zamieszczam zdjęcia płyty tego aparatu, po oględzinach tejże płyty w czerwonym polu zaznaczyłem podejrzany brak elementu, nie wiem czy powinien się takowy znajdować? Proszę o pomoc i z góry dziękuję za zainteresowanie:
  canon ixus220hs brak reacji canon ixus220hs brak reacji
 • #2
  gajmix
  Level 32  
  Gdzie masz ten "podejrzany brak elementu"? To co jest w czerwonym polu jest bezpiecznikiem smd który należy sprawdzić czy jest sprawny, powinien być jeszcze jeden na płytce niekoniecznie tak samo wyglądający. Poza tym widzę że zrobiłeś obejście uszkodzonego przełącznika ale pewnie nie wiesz w jakim położeniu powinien być ten przełącznik (zwarty/rozwarty) ale to w sumie mało istotne bo można poeksperymentować przy już podpiętym zasilaniu. Generalnie jak bezpieczniki smd są sprawne to na canonowskich płytkach najczęściej ulegają uszkodzeniu przetwornice w module zasilacza i z tym już nic się nie da zrobić.
 • #3
  heco11111
  Pupil
  Dziękuję za szybką odpowiedź.
  A jak sprawdzić ten bezpiecznik bez wylutowywania jego?

  Spacje/ jak kończymy zdanie pytające? Proszę o tym pamiętać/ poprawiono!
  [_P_]
 • #4
  User removed account
  Level 1  
 • #5
  marek216

  Level 43  
  phantom48 wrote:
  .Kiedy ząbek jest ułamany, on jest zwarty i aparat się nie włączy, więc tu żadna zworka nic nie da ani jej brak.Jedynym wyjściem jest jego usunięcie , lub wypatroszenie


  Niekoniecznie.
  Różne rozwiązania w różnych aparatach spotykałem.