Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Intel Ciore I7 3820, Win7, Zwolniony rozruch wraz z WYŁĄCZENIEM tymczasowym moni

eska-sandra 14 Paź 2014 17:15 711 4
  • #1 14 Paź 2014 17:15
    eska-sandra
    Poziom 2  

Komputer Intel Core i7-3820 CPU 3,6 GHz 16 GB Ram, system win7 Ultimate 64bit SP1 dysk SSD OCZ Vertex4
    Komputer dość nowy (10 miesiecy) działał jak marzenie- 6 sek do całkowitego uruchomienia się systemu, ładowanie tak szybkie że okno powitalne wogóleni nie było widoczne. Jako że posiadam dysk SSD chciałm go usprawnić, a raczej przedłużyć jego żywotność. Kilka rzeczy jak AHCI, czy wyłączenie defragmentacji było już zrealizowane od samego początku, a w dniu wczorajszym uzupełniłam to o dodatkowe czynności wedle strony:
    w w w . purepc.pl/pamieci_masowe/poradnik_ssd_jak_usprawnic_i_przyspieszyc_prace_dysku_ssd?page=0,2
    Posuwałam się krok po kroku według czynności które należy wykonać (poza przenoszeniem rzeczy z ssd na hdd, bo takiego nie posiadam).
    Niestety czynności te nie poprawiły pracy komputera, a je znacznei pogorszyły.
    PROBLEM: po uruchomieniu komputera załącza sie na okolo 3 sekundy okno płyty głównej z mozliwościa wejscia do biosu (wcześnie wogóle nie widoczne, ze względu na prędkość uruchamiania się systemu) po czym ładuje się system, pisze uruchamianie systemu windows,a potem zapada CIEMNOŚĆ, ekran wyłącza się jakby nie był podłączony wogóle do komputera (stan spoczynku) i tak z minute a dopiero potem załącza się ponownie i uruchamianie systemu jest kontunuowane, widzimy okno powitalne Zapraszamy etc. Tak wiec z 6sek czas załączania się mojego komputera wzrósł do ponad minuty! Dlaczego? JAK TO NAPRAWIC?
    Wykonałam przywracanie systemu juz dwukrotnie najpierw do kilku godzin przed tym jak grzebałam w systemie etc, apozniej wogole do dnia wczesniejszego. Problem niestety nie zanikł. PROSZE O PILNA POMOC!

0 4
  • #2 15 Paź 2014 11:30
    szakal_xxx
    Poziom 13  

a czasem nie grzebałeś w biosie i nie zmieniałeś ustawień boot-owania dysku ?

jeżeli teraz tak długo czekasz, może przestawiłeś to na start z innego dysku, przez co skanuje przez tą minutę inną lokalizacje systemu

ps. bo oczywiście CD ani jakiegoś pendriva bootowalnego nie masz wsadzonego ?

0
  • #3 15 Paź 2014 13:47
    eska-sandra
    Poziom 2  

Hey ogolnie nie grzebalam w biosie ale w rededit tyle ze wyaczylam hibernacje,defragmenatcje etc. krok po kroku z strony ktora podalam (neistety nie moge linka wkleic ale wystarczy www wpisac calosciowo i strona sie otworzy. Jak to naprawic? Bo jak wspomnialam wczesniej przywrocilam system do starych ustawien ale nic to nie dalo. Nie mam cd ani dysku podlaczonego zadnego.

0
  • #4 15 Paź 2014 14:14
    safbot1st
    Poziom 43  

Wygląda na to, że dzieki poradom z portalu na "p" jedyne co zrobiłeś skutecznie to bałagan w systemie.
    1:
    Proponuję "odkręcić" sytuację. (kopii rejestru z przed "ulepszania" nie masz?)
    2:
    indeksowanie - wg. mnie nie "rzutuje".
    3:
    Folder BootOptimizeFunction utworzyłeś, czy był?
    4:
    EnablePrefetcher = 03
    EnableSuperfetch = 03
    5:
    I tu mnie "tknęło":

eska-sandra napisał:
    działał jak marzenie- 6 sek do całkowitego uruchomienia się systemu, ładowanie tak szybkie że okno powitalne wogóleni nie było widoczne.

To na pewno włączałeś komputer a nie wybudzałeś z hibernacji??? Bo można się pomylić...
    8:
    pagefile z powrotem na "kontrolowany przez system".
    13: Działasz od początku na AHCI, czy zmieniałeś?
    14: buforowanie - włącz z powrotem dokładnie tak jak miałeś.
    15:TRIM włączałeś?

No no - "hardkorowy" ten poradnik... ;)

0
  • #5 18 Paź 2014 14:27
    eska-sandra
    Poziom 2  

hey no wlasnie kopia sie nie utworzyla... BoootOptimizeFunction byl a EnablePrefetcher oba sa na 0, nie uzywam hibernacji, komputer od nowosci wlaczal sie w tepie ekspresowym,
    "pagefile z powrotem na "kontrolowany przez system"."---o co chodzi gdzie to zmienic?
    Działam od poczatku na AHCI
    Trim właczylam po poradach strony, ale potem wylaczylam bo myslm ze ten trim mi balagan robi, ale jednak nie...wlaczyc go spowrotem?

0