Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka ariston avsl 85 nie chce wirować podczas prania ubrań

14 Paź 2014 19:54 1218 4
  • Poziom 8  
    Witam. Posiadam pralkę Ariston AVSL 85 o głębokości 42 cm. Mam problem. Pralka piorąc ubrania nie odwirowuje albo odwirowuje bardzo słabo i bęben się tłucze. Jeżeli włączę cykl prania bez ubrań wówczas pracuje normalnie. Proszę o wyrozumiałość i poważne odpowiedzi. Jaka może być przyczyna i czy naprawa będzie opłacalna. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
  • Poziom 8  
    Wodę wylewa prawidłowo, również wsad jest zwykły. Włączona bez prania wiruje, z ubraniami podczas prania bęben się tłucze, nie przechodzi w wirowanie. Jakby "próbowała", ale nie przechodzi. Podejrzewam amortyzator. Tylko nie wiem jak wymienić od spodu amorki są przykręcone śrubami, ale od góry jest jakiś dziwny wynalazek którego nigdy nie widziałem. Jakby kołek rozporowy tylko stalowy, wsadzony do tulei i rozepchany od środka. Nie wiem jak to wyjąć i potem znowu włożyć. A może to nie amortyzator? Jak ktoś wie to niech podpowie...
  • Poziom 18  
    smok75 napisał:
    z ubraniami podczas prania bęben się tłucze,
    na wolnych obrotach też się tłucze ? Jak zachowuje się obracając bęben w lewo i w prawo.Sprawdz czy nie masz luzu na bębnie
  • Poziom 8  
    Problem rozwiązany. Był luz na amortyzatorze, rozebrałem amortyzator i na nowo przewinąłem taśmą. Działa.