Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Mondeo 2.0Tddi 90KM - Na rozgrzanym silniku odpala i gaśnie.

14 Paź 2014 20:34 1941 2
  • Poziom 7  
    Witam.
    Mam problem z Mondeo 2.0 tddi 2001r. otóż auto na zimnym silniku odpala od strzała kontrolki wszystkie gasną i można jako tako jechać bo auto nie ma mocy dodam ze wskazówka obrotomierza przewinęła się na druga stronę i jak się dodaje gazu to kreci się w ogólę w druga stronę i zatrzymuje się w połowie nie wiem czy to wina zegarów czy jakieś jest zwarcie w elektryce. Natomiast na rozgrzanym silniku auto również odpala od strzała ale po chwili gaśnie i świeci się kontrolka ładowania akumulatora oraz jest brak reakcji na pedał gazu. Auto już było u paru mechaników i diagnoz jest tyle ile było mechaników. Przekopałem trochę internetu i nic konkretnego nie znalazłem, może komuś z Was udało się ten problem rozwiązać.
    Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.
  • Poziom 33  
    do sprawdzenia, elektryka,napięcie ładowania, masy, kondycja akumulatora itp. Ale przede wszystkim masy.
  • Poziom 7  
    Albo u nas w Płocku są sami pseudo mechanicy i elektromechanicy albo ten mondziak jest z innej planety. Auto wróciło znów od 2 następnych speców i żaden sobie nie poradził z problemem, sterownik pompy sprawdzany 2 razy podobno sprawny, alternator również sprawdzany na stole, masy ok, wszystkie połączenia elektryczne aku, pompa pomierzone i również ok. Napięcie ładowania jak jest nie rozgrzany wynosi 14,4V, a jak się rozgrzeje świeci kontrola i brak ładowania, pomijając już fakt ze auto jest cały czas zamulone czy silnik rozgrzany czy zimny nawet dymka nie puszcza, ręce opadają, nie wiem co już robić, myślę na podmianą sterownika silnika lub pompy. Tylko jak podmienię Ecu to pewnie będę musiał immo kodować chyba ze będę miał pastylkę i pętle od tego sterownika aha i czy potrzebna jest adaptacja sterownika pompy dobrze myślę?

Temat rozwiązany, winą całego zamieszania była pompa wtryskowa.