Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie paczki pod HEAD Marshall AVT 50H (wzmacniacz gitarowy)

14 Paź 2014 21:15 2640 8
  • Poziom 2  
    Witam , w związku z tym że kompletuje sobie sprzęt chciał bym zapytać czy do Head'a Marshall AVT 50H można podłączać tylko głośniki z 4 Ohm ? ponieważ napisane jest że minimalna wartość musi być 4 a z tego co widzę paczki mają 8 Ohm a kiedyś chciał bym zwiększyć moc..
    Podłączenie paczki pod HEAD Marshall AVT 50H (wzmacniacz gitarowy)
    odpowiedź pewnie jest banalna ale nie miałem jeszcze do czynienia z tym tematem.
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Jeżeli podłączysz równolegle dwie kolumny 8 Ohm, to impedancja wypadkowa wyniesie 4 Ohm.
  • Pomocny post
    Moderator Akustyka
    Jest tam napisane że minimalna całkowita impedancja wynosi 4Ω. Czyli po prostu nie może być mniejsza niż 4Ω. Wzmacniaczom nielampowym nie przeszkadza obciążenie większą impedancją. Czyli spokojnie możesz podłączyć paczki 8Ω czy 16Ω.
    Fakt, z prawa Ohma wynika największą moc wzmacniacz odłoży na najmniejszym dopuszczalnym obciążeniu.
  • Poziom 2  
    A czy jest taki wymóg że paczka musi mieć np 4 głośniki czy po prostu mogę podłączyć głośniki jakie mi się podobają jeśli zgadza się ilość ohmów?
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Taka paczka by się nadała prawda ? ma 8 ohm , miałem kupić od kolegi inną paczkę Marshalla ale z tego co słyszałem Marshallowe paki nie zawsze są dobre.
    Podłączenie paczki pod HEAD Marshall AVT 50H (wzmacniacz gitarowy) Podłączenie paczki pod HEAD Marshall AVT 50H (wzmacniacz gitarowy)
    :)
  • Poziom 43  
    as234 napisał:
    Taka paczka by się nadała

Nadała.

as234 napisał:
    z tego co słyszałem Marshallowe paki nie zawsze są dobre

Hmm, to zależy co kto lubi. Dla jednych dobre, dla innych nie. Wszystko zależy od upodobań brzmieniowych danego muzyka.

Pozdrawiam.
  • Moderator Akustyka
    as234 napisał:
    Marshallowe paki nie zawsze są dobre.

Ciekaw jestem co autor tego stwierdzenia miał na myśli. Jeżeli chodzi o same głośniki to w branży chyba dominuje celestion którego głośniki montowane są przez większość liczących się producentów. I jeżeli chodzi o awaryjność to jest na dobrym niskim poziomie.
    Natomiast na brzmienie wpływa kupa innych czynników. Nawet te same głośniki w paczce ściętej czy prostej brzmią minimalnie inaczej. Jeżeli jesteś jeszcze na etapie żeby cokolwiek grało to z każdej paczki będziesz zadowolony. Jak staniesz się poszukiwaczem brzmienia, to zaczniesz słyszeć różnice pomiędzy paczkami.
    Sam na ucho oceń.