Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór samochodu - warto kupować Alfę 147 1.6 LPG czy lepiej BMW e36 320i?

Manmartin 14 Paź 2014 21:38 987 4
  • #1 14 Paź 2014 21:38
    Manmartin
    Poziom 6  

Witam

Zastanawiam się nad zakupem samochodu z przedziału cenowego do 6000.
    Nie chcę kupować czegoś co odstrasza swoim wyglądem wewnętrznym jak i zewnętrznym z silnikiem rodem z kosiarki (Seicento).

Szukam auta min. 4 drzwiowego wielkości sedana e36 z LPG ze spalaniem max. 10-11 l i silnikiem ok. 2l (rozważałem e36 328), mile widziana klimatyzacja i RWD.

Interesuje mnie coś podobnego do BMW e36 320i 1996 na vanosie z LPG - znajomy chce sprzedać z przebiegiem 275 000.
    Zastanawiam się jak z awaryjnością i związanymi z tym kosztami.

Znalazłem Alfę 147 i zastanawiam się co byłoby lepsze.
    http://otomoto.pl/alfa-romeo-147-gaz-sekwencja-C34727372.html

Jakie jest spalanie LPG takiej Alfy?
    Ma ktoś LPG w Alfie z podobnym silnikiem?
    Słyszałem że TSy nie lubią gazu...
    Co do Alfy to słyszałem od kilku osób że się bardzo psują i nie warto tego kupować.
    Jakie macie zdanie o tych samochodach?
    Co Waszym zdaniem warto wybrać?

0 4
  • #2 15 Paź 2014 18:17
    sigwa18
    Poziom 28  

Nie do końca nie lubią gazu po prostu silnik jest wrażliwy na wszelkiego rodzaju fuszerki przy montażu gazu.

0
  • #3 15 Paź 2014 19:37
    nioop

Specjalista AGD

Alfa to auta naprawdę fantastyczne, lecz kupuje się je tylko sercem, jest kapryśne, delikatne i trzeba o nie dbać szczególnie.. Wszelkie fuszerki i zaniedbania szybko się mszczą.

BMW - jako fanatyk tejże marki nie mogę powiedzieć złego słowa ;) Ale za 6 tys zł nie znajdziesz dobrego auta z większym silnikiem.. Zadbana E36 z motorkiem 2.0-2.8 to koszt hmm.. Koło 10 tys zł.
    Ja na Twoim miejscu celował bym w E36 z silnikiem 1.8 lub 1.8is , dobrze radzą sobie z tą budą, dobrze tolerują gaz (sekwencyjny) i za 6 tys zł mozna znaleść dobry stan..
    Po zakupie warto odrazu zabezpieczyć antykorozją..

Dodano po 0 [sekundy]:

Alfa to auta naprawdę fantastyczne, lecz kupuje się je tylko sercem, jest kapryśne, delikatne i trzeba o nie dbać szczególnie.. Wszelkie fuszerki i zaniedbania szybko się mszczą.

BMW - jako fanatyk tejże marki nie mogę powiedzieć złego słowa ;) Ale za 6 tys zł nie znajdziesz dobrego auta z większym silnikiem.. Zadbana E36 z motorkiem 2.0-2.8 to koszt hmm.. Koło 10 tys zł.
    Ja na Twoim miejscu celował bym w E36 z silnikiem 1.8 lub 1.8is , dobrze radzą sobie z tą budą, dobrze tolerują gaz (sekwencyjny) i za 6 tys zł mozna znaleść dobry stan..
    Po zakupie warto odrazu zabezpieczyć antykorozją..

0
  • #4 17 Paź 2014 17:56
    dominik8484
    Poziom 11  

Manmartin napisał:
    e36 z LPG ze spalaniem max. 10-11 l i silnikiem ok. 2l

320 10l lpg to chyba, że na trasie, bo w mieście ok 15l .
    Na Alfy z tamtych lat ludzie strasznie narzekają i wiesz co: mają racje. Kolega nie wierzył opinią i kupił 156 . Rok wytrzymał i pozbył się szrota.

0
  • #5 18 Paź 2014 02:09
    nioop

Specjalista AGD

dominik8484 napisał:

320 10l lpg to chyba, że na trasie, bo w mieście ok 15l

320 w trasie można zejść do 7 litrów nie będąc "zawalidrogą" lecz w mieście faktycznie, poniżej 15 zejść jest ciężko.. A przekroczyć 20 litrów LPG to żaden problem.. Bardzo duża rozpiętość jest miedzy spalaniem trasa-miasto.

0