Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips Azur GC4890 - brak pary w pozycji poziomej

14 Paź 2014 22:13 3312 7
  • Poziom 9  
    Witam
    Mam żelazko philips gc4890.

Od jakiegoś czasu przy prasowaniu praktycznie para nie leci - tzn przy przechylaniu para trochę poleci, ale w pozycji poziomej pary brak. Dopiero jak mocno ruszam żelazkiem na boki to co jakiś czas słyszę parę. Pionowy wyrzut pary też nie działa jak należy. Wyrzuca parę dopiero po kilkukrotnym naciśnięciu, a dodatkowo pary tej wcale nie ma tak dużo (tzn tak jak było na początku).

Żelazko odkamieniłem i nic. Co może być przyczyną? Ewentualnie jak dobrać się do zbiornika, aby przeczyścić żelazko "mechanicznie" :)

Pozdrawiam

• Specjalista AGD
    A na wstępie chciałem zapytać czym zelażko było odkamienione ?

Zelazko stosunkowo łatwo rozebrać.. Kilka widocznych śrubek, zaczyna się od podstawki..
    Radze rozebrać zelażko i sprawdzić zawór antykapania , lubi się często zabrudzić.. I ew. bimetalowe kółeczko służące do otwierania tego zaworu - Lubi czasem pęknąć..
  • Poziom 9  
    Żelazko odkamieniałem wbudowanym systemem :-) w instrukcji napisano żeby nie używać żadnych środków. Dadam, że przy wydobywaniu pary żelazko wydaje specyficzny dźwięk i bynajmniej nie jest to szum pary.

• Specjalista AGD
    Wiec moja podpowiedz - zelażko należy w pierwszej kolejności odkamienic..
  • Poziom 9  
    Czyli rozumiem żeby olac instrukcję i do zbiornika wlać jakiś środek do odkamieniania ?

• Specjalista AGD
    Dokładnie tak..

Często spotykam się w sprzętach AGD, że w instrukcji pisze by nie uzywać odkamieniacza tylko np octu, który poza zapachem nie wnosi żadnej poprawy..

Zelażko te można śmiało odkamieniać nawet najmocniejszym odkamieniaczem i nic się nie stanie..
  • Poziom 2  
    kedar_jc napisał:
    Czyli rozumiem żeby olac instrukcję i do zbiornika wlać jakiś środek do odkamieniania ?

Pomogło? Jestem ciekaw czy sam środek pomógł
  • Poziom 7  
    Odkręciłem o dwie śrubki za dużo, element odpowiadający za wymuszony wyrzut pary oraz mgiełkę. Po złożeniu nie ma swobodnego wyrzutu pary. Jak poprawnie powinien być złożony, albo co mogło spowodować dysfunkcję?