Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MOBIO 12000mAh - PowerBank - bardzo szybkie ładowanie i rozładowywanie

15 Paź 2014 00:21 7794 3
  • Poziom 12  
    Cześć!

Odebrałem dziś z MadiaMarktu PowerBank firmy Mobio. Jestem trochę przestraszony, bo powerbank na fabrycznym prądzie (naładowanym jeszcze w fabryce) nie był w stanie ani razu naładować mojej komórki (1760 mAh), mimo iż ma ponad 6x większą pojemność. Zszedł z 70% do 0%, a komórka zyskała raptem 40% energii. Ogólnie to przedtem tracił % w mgnieniu oka, zupełnie nic nie ładując.

W instrukcji było napisane, że ładowanie trwa 7-8h. Podłączyłem go do ładowania o 19:00, zaczął szybko zyskiwać kolejne procenty, tak, że ok. 20:30 było już blisko 45%. Teraz wróciłem do domu i ma 100%, chodź od 19 minęło raptem 5 godzin. Trzymam go jeszcze podpiętego, ale sama ładowarka już jest chłodna (choć jeszcze nie całkiem zimna).

I teraz pytanie - czy to jest prawidłowe? Mam iPada z baterią 10600mAh, którego ładowanie ładowarką 5V 1mAh trwa wieczność (ok. 11 godzin), a tu 12000mAh powerbank naładował się za pomocą takiej samej ładowarki w 5h.

Dajcie mi znać, bo jeśli to podróba, bez prawidłowej pojemności, to jeszcze zdążę oddać ją do marketu, korzystając z 10 dniowego terminu na zwrot.

Z góry wielkie dzięki za pomoc!
  • Poziom 43  
    Na 100% ten powerbank nie ma aku o pojemności 12000mAh. Grubo poniżej a ile dokładnie to nie wiadomo bo wewnątrz najczęściej zamontowane są przypadkowe ogniwa.
  • Poziom 12  
    Dlaczego tak uważasz, że nie ma?

I co mam zrobić, zwrócić go? Bo mi zależy na takiej pojemności.

I jak przypadkowe? Myślałem, że to jakiś lepszy sprzęt skoro biorę go jakby nie było z ogólnopolskiego marketu, a nie jakiegoś sprzedawcy importującego co tylko się da z Chin.
  • Poziom 38  
    @VictorX

Zamow sobie choc by w chinach ogniwo LiPo 12000mAh zobaczysz ile zaplacisz ;)

Do tego zmien sklep i nie kupuj w sklepie dla idiotow ;) gdzie ceny to sa niskie ale tylko w reklamie ;)... Niestety markety tez ciagna tani szmelc z chin i nic na to nie poradzisz... po prostu trzeba myslec co sie kupuje, popytac wczesniej jak czlowiek nie jest rozeznany itp. a nie wierzyc ze jak duzy sklep to ma akurat cos super :)

Tak po czasie ladowania to ma on w sumie okolo 5000mAh do tego dolicz sobie ze tam jest przetwornica step-up z 3.7V na 5V wiec nie ma ona 100% sprawnosci dalej uklad ladujacy w telefonie tez ma pewne straty i nie wyciagniesz pelnej pojemnosci akumulatora...

Jak chcesz dobry powerbank to na Amazonie zamow sobie np. Ankera (sa akurat dostepne z duza obnizka)... Wystarczy w google wpisac Amazon Anker i znajdziesz...
    Powerbanki sprawdzone dosc mocno przez kilkunastu znajomych i ladnie sobie radza w trudnych warunkach i niemal ciagle pracujac...

Ot taka brutalna prawda, ale jak to mowia czlowiek uczy sie na swoich bledach wiec na przyszlosc jest szansa ze bedziesz uwazal....