Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Movano 2001 - Nie odpala, migające immo, brak kierunkowskazów i awaryjnych

l.pacholczakdg 15 Oct 2014 06:42 3045 2
    l.pacholczakdg
    Level 8  
    Witam, mam problem z moim movano. Czasami po przekręceniu kluczyka był problem z migającą kontrolką od immo i tym samym brakiem możliwości odpalenia ale po kilku próbach kontrolka przestawała migac, auto odpalało. Teraz niestety immo miga cały czas. Problemy z kierunkami też się były tylko czasami (coś przerywało) teraz nie ma w ogóle tak samo jak awaryjnych. Sprawdzałem bezpieczniki, ruszałem wtykami pod kierownicą do immo, nawet rozebrałem kluczyk ale nic w nim nie mam. Może ktoś wie co mogło się posypać? Chyba bez elektryka-elektronika się nie obejdzie ale nie chce się naciąć jak zacznie wymieniać pół samochodu a winny może być jakiś odłączony kabelek. Wszystko padło wczoraj rano jak próbowałem odpalić auto z nocy i po jednym zakręceniu padł akumulator(ładowałem i nic to nie daje cały czas już miga immo)
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    guard10
    Level 28  
    Witam podmień akumulator bo jeżeli po kręceniu odrazu padł a nie wiemy ile kręciłeś lecz rozumie że krótko to wydajność jego jest kiepska i podładowywanie jego nie da żadnyh wyników.Nie musisz kupować akumulatora pożycz na próbe. Niskie napięcie poniżej pewnych granic uniemożliwia poprawną pracę immo , komputera i tu może być problem.Sprawdż jeszcze raz połączenia elektryczne z naciskiem na masy przy akumulatorze i na karoserii
    WITEK1952
    Level 28  
    Akumulator powinien mieć napięcie min. 12,5 V bez obciążenia i w kilka godzin po odłączeniu od prostownika.