Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo G500s - Usunąłem ukrytą partycję. Chcę ją odzyskać...

15 Paź 2014 08:46 1629 3
  • Poziom 19  
    Witam! Problem jest następujący. Kupiłem laptop Lenovo G500s z system Win8. System był dodatkowo umieszczony na ukrytej partycji na dysku. Miałem możliwość albo odzyskiwania fabrycznego systemu albo zapisywania na ukrytej partycji systemu w aktualnym stanie za pomocą przycisku do tego służącego - One Key Recovery czy jakoś tak. Było to bardzo wygodne.

Win8 mnie drażnił więc postanowiłem wgrać Win7. Po zainstalowaniu wszystkiego co potrzebne chciałem sobie zrobić kopię zapasową systemu Win7 na tej ukrytej partycji. Wciskam guzik do przywracania systemu (wtedy padało pytanie czy chce przywrócić system czy zrobić kopię zapasową) i ZONK. Guzik nie działa gdyż podczas instalacji Win7 musiałem jakoś niechcący usunąć ukrytą partycje.

Co teraz? Odzyskiwanie systemu za pomocą tego guzika bardzo mi się podobało. Jak utworzyć na nowo ukrytą partycję żeby móc zrobić na niej kopie zapasową za pomocą guzika One Key Recovery?

Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    zgaduje, że podczas instalacji Windows 7 zmieniłeś typ partycji z GPT na MBR ...
    jeżeli tak i nie robiłeś tego jakimś magicznym programem, który to zmienia i nie kasuje danych z dysku - nie odzyskasz tej partycji.

jeżeli nie miałeś GPT i usunąłeś tą partycje a nie używałeś akurat tego sekotru dysku - w google znajdziesz masę programów do przywracania usuniętej partycji

najszybciej (moim zdaniem) będzie stworzenie nowej partycji RECOVERY i zainstalowanie oprogramowania od lenovo na nowo w windows 7 - a następnie wykonanie obrazu od 0 na tej konkretnej partycji.
  • Poziom 41  
    Lenovo nie oferuje stosownego oprogramowania pod Windows 7.

Tylko dla Windows 8 64-bit jest sterownik do obsługi "One Key Recovery" -> adres

Moim zdaniem, jeżeli kolega chce pozostać przy Windows 7 to po prostu utworzyć na dysku drugą partycję i na niej wykonywać kopię systemu.
    Tak jak to oferuje Windows 7. A z obsługą tego procesu za pomocą przycisku "One Key Recovery" niestety trzeba będzie się pożegnać.
  • Poziom 11  
    A jak chcesz wrócić do oryginalnego systemu to zadzwoń do lenovo na nr dotyczący pomocy przy produktach IdeaPad.
    Powiedz, że wirus skasował Ci partycje i nie jesteś w stanie odzyskać systemu i chciałbyś płytki recovery. Przygotuj nr seryjny laptopa i o ile był z systemem i jest nadal na gwarancji to Ci takowe płytki doślą za darmo.