Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmiana gniazda przyłączeniowego z GU5.3 na GU10 w oprawie halogenowej

makak84 15 Paź 2014 11:32 2676 2
  • #1 15 Paź 2014 11:32
    makak84
    Poziom 2  

Witam serdecznie,
    Mam pewną zagwozdkę - jakiś czas temu zakupiłem oprawy Kanlux VIDI CTC-5514-W (02790). Załączone są do nich gniazda przyłączeniowe GU5.3, są one plastikowe na 12V. W oprawach ma być oświetlenie LED. Zauważyłem (niestety za późno), że na gniazda GU10 jest znacznie większy wybór źródeł światła LED i mają także większą moc.Chciałbym wymienić gniazda na ceramiczne by podłączyć oświetlenie na 230V, gniazda te rzecz jasna chciałbym kupić z trzonkiem GU10.

Pytanie brzmi, czy żarówki z trzonkiem GU10 będą pasowały do tej oprawy Kanluxa. W teorii chyba tak - GU10 także mają 50mm szerokości, są dłuższe, ale to chyba nie problem.

Byłbym wdzięczny za wszelkie informacje - bardziej opłaca mi się zmienić gniazda, niż oprawy i być może docinać otwory montażowe pod nowe oprawy

• Pomocny post
    #2 15 Paź 2014 12:32
    serwisor
    Poziom 29  

Witaj.

Rozmiar klosza żarówek i LED-ów na GU10 jest taki sam jak GU5.3

Będą pasować, pamiętaj tylko o wymianie przewodów, czy aby na pewno przewody do opraw nie są na niskie napięcie 12V, jeśli są do 300V i wzwyż, to będzie OK.

• #3 15 Paź 2014 13:00
    makak84
    Poziom 2  

Dzięki za szybką odpowiedź i rozwianie wątpliwości, przewody rozciągnięte na suficie mam ok, tylko muszę zmienić gniazda przyłączeniowe

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME