Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother DCP-135C - Brak czarnego tuszu na wydruku testowym

15 Paź 2014 13:33 2133 2
  • Poziom 2  
    Witam.
    Pisałem tutaj wczorajszego dnia z sprawą żółtego koloru w drukarce.
    Dzisiaj postanowiłem "pobawić" się i próbować zeskanować coś, jednakże na wydruku testowym aktualnie nie ma koloru czarnego. (jedynie tego koloru, wczoraj był tylko żółty)
    Na dole kilka zdjęć jak to wygląda... (kartki są kolorowe, dlatego tak dziwnie się patrzy na to)
    Brother DCP-135C - Brak czarnego tuszu na wydruku testowym Brother DCP-135C - Brak czarnego tuszu na wydruku testowym Brother DCP-135C - Brak czarnego tuszu na wydruku testowym

Mam nadzieję że ktoś będzie wiedzieć co jest grane... :S
    (wczorajszy temat: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=14040768#14040768 )
  • Poziom 31  
    Kolega sigwa18 już poprzednio udzielił ci odpowiedzi:
    sigwa18 napisał:
    Głowica zaschła. Można próbować zalewać puste pojemniki na tusz płynem do czyszczenia głowic ale nie wróże za dużego sukcesu. Zrób wydruk testowy. Jak pojawią się choć kropki innych kolorów to (ale wszystkich ,czarne najważniejsze) to jest szansa na ożywienie. Można tez wymontować głowice i moczyć ale dużo babrania się w tuszu.

Kup płyn lub kartridż czyszczący i próbuj. Być może uda się ją przepchać. Płyn jest lepszy, bo można go podgrzać i zastosować również zewnętrznie. Proponuję zawczasu przygotować sporo starych gazet i gumowe rękawiczki, bo ubrudzenia nie unikniesz.
  • Spec od drukarek
    Ja natomiast polecam odciągnięcie za pomocą strzykawki tuszu, który pozostał w przewodach i zaaplikowanie płynu do udrażniania głowic.