Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

land rover freelander 2.0td4 - Nie chce odpalic

15 Paź 2014 15:26 6204 3
  • Poziom 11  
    Witam mam taki problem z autem jest to freelander 2001 turbo diesel bmw

Otóż rano chciałem pojechać do pracy a tu ani rusz rozrusznik kręci normalnie ale nie chce zapalić.Po powrocie znowu spróbowałem po 5-7 sekundach kręcenia zapalił chodził normalnie zgasiłem go próbowałem z znów odpalić zapalił na chwilę i zgasł.Co może być z nim nie tak ? pompa paliwa pracuje słychać jak podaje paliwo.2 tyg. temu byłem na warsztacie wymieniali mi wał napędowy sprawdzali wtryskiwacze wymieniali olej itp. auto chodziło cały czas bardzo dobrze i płynnie.

Po zwarciu kabli auto odpalało przez jakiś czas normalnie, ale problem pojawił się ponownie na liczniku jest błąd ,,silnik pomarańczowy'' którego nie da się usunąć ponieważ zaraz znów się pojawia.Błędy jakie odczytałem to p1260 czujnik ciśnienia paliwa przed szyną i p1612 nieszczelność w układzie powrotu paliwa.
    Wie ktoś jak to naprawić ? albo cokolwiek ?
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 19  
    Sprawdź czy któryś z wtrysków nie przelewa. Sprawdź wtyczkę czujnika ciśnienia na listwie CR i sam czujnik (pomimo tego że błąd P1260 tyczy się niskiego ciśnienia) - po zdjęciu osłony silnika widać go po prawej. Drugi czujnik jest na lewej (od kierowcy) podłużnicy na przewodach paliwowych. Ciśnienie na przewodach zasilających powinno być chyba powyżej 3 bar (sama pompa jest na 6 bar). Bez testera będzie ciężko. Filtr paliwa - jest w nadkolu czy w komorze silnika? Był wymieniany?
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 11  
    Filtr jest chyba w komorze i właśnie jeszcze go nie wymieniłem może to być przyczyną ?
  • Poziom 19  
    Tak. Jeżeli nie był od dawna zmieniany, na pewno mu nie zaszkodzi.