Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć ze sobą dekoder, projektor i wieże.

nomma 15 Paź 2014 16:05 2682 15
  • #1 15 Paź 2014 16:05
    nomma
    Poziom 5  

Witam

Jestem zielony w sprawach elektroniki, nawet nie wiem jakie kabelki kupić aby podłączyć ze sobą dekoder, projektor i wieże. Prosiłbym o łopatologiczne wyjaśnienie. Obraz z dekodera ma iść na projektor a dźwięk z dekodera na wieże. Prosiłbym o linki do aukcji na allegro z tymi kabelkami co mam kupić. Poniżej zdjęcia wejść tych sprzętów.

Jak podłączyć ze sobą dekoder, projektor i wieże. Jak podłączyć ze sobą dekoder, projektor i wieże. Jak podłączyć ze sobą dekoder, projektor i wieże.

0 15
  • #2 15 Paź 2014 16:32
    rnd0mb
    Poziom 26  

Dekoder do projektora kablem EURO - S-VIDEO, po podłączeniu obrazu zostaną 2 chinche do dźwięku, nimi wepniesz się w wejście AUX w wierzy, jeśli takie posiada.

0
  • Pomocny post
    #3 15 Paź 2014 16:34
    marcin.waski
    Poziom 23  

Jeśli drugie zdjęcie przedstawia złącza Twojej wieży (i są to jej jedyne złącza), to audio z dekodera nie podepniesz do niej.
    Aby podłączyć dekoder do projektora musisz użyć przewodu lub przejściówki Euro-Scart na 3x RCA (Cinch) - Wejście sygnału Wideo i Audio Prawy i Lewy kanał na złącze Euro-Scart (do dekodera) i wyjście sygnału AV na wtyki RCA (do projektora).
    Skoro projektor ma wejście Audio, jest bardzo prawdopodobne, że ma wbudowany głośnik systemowy. Jeśli nie ma, pozostanie Tobie podłączenie do dekodera głośników komputerowych (lub wymiana wieży na taką z przynajmniej jednym wejściem AUX)...

Jak podłączyć ze sobą dekoder, projektor i wieże. Jak podłączyć ze sobą dekoder, projektor i wieże.

Dodano po 2 [minuty]:

rnd0mb napisał:
    Dekoder do projektora kablem EURO - S-VIDEO

Od kiedy w tych dekoderach jest sygnał S-Video???

0
  • #5 15 Paź 2014 17:08
    marcin.waski
    Poziom 23  

nomma napisał:
    Czyli kupując kabelek z tej aukcji http://allegro.pl/przewod-euro-scart-3x-rca-cinch-5m-i4682060136.html podepnę dekoder z projektorem i jeśli projektor ma głośnik to dźwięk będzie szedł z projektora ?

Ten kabelek jest: "Kierunek sygnału: od RCA do EURO" - co oznacza zły kierunek sygnału. Szukaj odwrotnego ;-)

Tak o ile projektor posiada wbudowany głośniczek...

0
  • #6 15 Paź 2014 17:17
    nomma
    Poziom 5  

I już bym miał wtope, nawet nie wiedziałem że kierunki są w kablach :D A z tej aukcji będzie dobry ? Nie pisze nic o kierunkach

Moderowany przez Mirek Z.:

Link do aukcji usunąłem, regulaminu nie znasz? https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php - p.3.1.18.

0
  • #7 15 Paź 2014 17:38
    rnd0mb
    Poziom 26  

marcin.waski napisał:
    Od kiedy w tych dekoderach jest sygnał S-Video???

Chodziło mi o taki kabel:

Euro do dekodera, s-video do projektora, jack do wieży.

Moderowany przez Mirek Z.:

Linki do aukcji usunąłem - kolega marzy o ostrzeżeniu? Błąd powyżej poprawiłem.

-1
  • #8 15 Paź 2014 17:44
    marcin.waski
    Poziom 23  

Kolego @rnd0mb - z tego co mi wiadomo te dekodery NC+ nie obsługują standardu Video Y/C (zwanego potocznie S-Video), więc jeśli możesz to nie "mieszaj" - bo może się okazać, że po podłączeniu proponowanego przez Ciebie kabelka obraz będzie ale... czarno-biały!

-Gdzie tego

rnd0mb napisał:
    jack do wierzy.
    chciałbyś wetknąć - w które gniazdo? ("wierza" - pisana poprawnie to "wieża")...

0
  • #9 15 Paź 2014 17:56
    rnd0mb
    Poziom 26  

W takim razie bardzo przepraszam.

0
  • #10 15 Paź 2014 18:01
    nomma
    Poziom 5  

To jak, ten kabelek co wkleiłem będzie dobry ?

0
  • #11 15 Paź 2014 18:10
    marcin.waski
    Poziom 23  

nomma napisał:
    To jak, ten kabelek co wkleiłem będzie dobry ?

Zapytaj sprzedawcę nie mnie - sprzedawca nawet nie napisał w którą stronę działa ten przewód...

-Wyjście sygnału z dekodera (OUT) na wtyk Euro-Scart (IN) kabla i wyjście sygnału z końcówek RCA (OUT) kabla na wejście projektora (IN).

0
  • #12 15 Paź 2014 22:37
    grubs
    Poziom 32  

Podaj model tego projektora. Może na wejściu RGB czyta sygnał telewizyjny podawany przez scart.
    Pełno jest kabli na aledrogo przeznaczonych do tego celu.
    Jakość sygnału cvbs może Cię z dużą dozą prawdopodobieństwa nie zadowolić.

0
  • #13 16 Paź 2014 14:16
    nomma
    Poziom 5  

grubs napisał:
    Podaj model tego projektora. Może na wejściu RGB czyta sygnał telewizyjny podawany przez scart.
    Pełno jest kabli na aledrogo przeznaczonych do tego celu.
    Jakość sygnału cvbs może Cię z dużą dozą prawdopodobieństwa nie zadowolić.

PANASONIC PT-LB10VE. Podałbym link do instrukcji ale jakieś chore zasady tu panują z linkami.

0
  • Pomocny post
    #14 16 Paź 2014 17:00
    marcin.waski
    Poziom 23  

Linki możesz zamieszczać, ale nie takie które wygasają po tygodniu - poczytaj regulamin ;-)

0
  • #15 17 Paź 2014 19:21
    nomma
    Poziom 5  

Jest w wiezy aux, wczesniej go nie widzialem. Bialy i czerwony chinch taki jak na foto w projektorze. A jakie to drugie rozwiazanie co kolega chcial model projektora ?

0
  • #16 17 Paź 2014 22:25
    grubs
    Poziom 32  

No niestety nie za bardzo jest co zrobić bez zakupu konwertera.
    Gdyby dekoder miał wyjście komponent to jeszcze kabel może by się sprawdził.
    Spróbuj podpiąć zgodnie z instrukcjami kolegi marcin.waski i zobaczysz czy jakość Ci odpowiada.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo