Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak walczyć z producentem Centry Futury

Zukes 15 Paź 2014 16:11 1383 5
  • #1 15 Paź 2014 16:11
    Zukes
    Poziom 10  

Kupiłem 2.5 roku temu akumulator Centra Futura. Z dnia na dzień odmówił posłuszeństwa. Ładowanie OK. Upływność w granicach normy.
    Oddałem do reklamacji i dowiedziałem się że akumulator się zużył a to nie podlega reklamacji.

1. Czy ktoś walczył z producentem? Jeśli tak to jak to robić?
    2. Czy możecie polecić solidnego producenta (Bosch, Varta)?

0 5
  • #2 15 Paź 2014 18:13
    sigwa18
    Poziom 28  

Jak po gwarancji to jedynie sprawa sądowa z powództwa cywilnego ale szanse wygrania zerowe.

0
  • #3 17 Paź 2014 21:25
    tzok
    Moderator Samochody

ad. 1. Nie kupować więcej ich produktów.
    ad. 2. Banner.

0
  • #4 17 Paź 2014 22:45
    dominik8484
    Poziom 11  

tzok napisał:
    ad. 2. Banner.

Ja na Bannerze (bull power czy jakoś tak) się zawiodłem, ale chyba mieli kiedyś słabszy moment bo ich akumulator nie przeszedł testu Adac (uległ uszkodzeniu), a ja w tym roku akurat kupiłem swojego co był test. I raz mi się rozładował do zera i od tej pory był już słabiutki, gdzie poprzedni fabryczny miał 5 lat i rozładował mi się 3 razy (zwarcie miałem) a jeszcze dawał radę w zimę. Najlepsze z doświadczenia mojego to fabryczne na pierwszy montaż , albo z aso w europie zachodniej (nie wiem jak z polskiego aso).
    Obecnie mam drugi rok Moll M3 plus, jak na razie ok tylko drogie są. Zobaczymy jak będzie miał 4 lata co będzie warty.

0
  • #5 18 Paź 2014 07:58
    manta
    Poziom 39  

Z producentem możesz walczyć na drodze sądowej, tyle że bezskutecznie... Polskie realia sądownicze. Swego czasu też miałem problemy z akumulatorami Centry, dwa nowe, 160 Ah, jeden eksplodował w czasie rozruchu, a drugi dostał zwarcia wew. Reklamacje u hurtownika wręcz wymusiłem.

Obecnie kupuję dla klientów, akumulatory Zap piastów, w...Agromie :D Cenowo są droższe, ale w wykonaniu do sprzętu budowlanego, dają okres eksploatacji na poziomie 4 lat.

0
  • #6 06 Lis 2014 13:56
    Zukes
    Poziom 10  

Zamykam temat ale wnioski są porażające wiec do wiadomości wszystkich.

1. Akumulatory Centra Futura NIE mogą być stosowane w samochodach TOYOTA - z definicji.

2. Wniosek z pkt. wynika z kart katalogowych samochodów Toyota i producenta akumulatorów Centra Futura (Exide).

3. Producent akumulatorów wymaga napięć ładowania od 13.9V do 14.4V pomijając fakt, że 14.4V w upalny dzień, w korku potrafi zabić akumulator, producent Toyoty podaje poprane napięcia ładowania jako 12.9V - 14.7V.

4. Sprzedawcy będą wam wciskać, że przecież pierwsze słyszą, a Exide producent akumulatorów podaje że jego produkty nadają się do Toyot ale to bzdura o czym dowiecie się jak zareklamujecie akumulator po jednym roku lub jak ja po 2.5 latach eksploatacji.

5. Według dostępnych kart katalogowych do Toyoty nadaje się Panasonic lub jak lubicie ryzyko Varta. Centra nigdy.

0