Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ogar 200 - silnik 223 słaba iskra

15 Paź 2014 18:43 1386 1
  • Poziom 6  
    Witam!
    Mam taki problem a własciwie kolega który od niedawna jest posiadaczem ogara 200 z silnikiem Jawki: Sprzęt był nieodpalany podobno przez 7 lat i trochę się namęczyliśmy żeby zapalił.Od dnia w którym zapalił po raz 1 codziennie za jednym kopniakiem odpalał aż do ostatniej soboty kiedy po odpaleniu zacząły falować obroty a przy dodaniu gazu zaczął się dusic i gasnąć.W końcu zgasnął całkowicie i nie udało się go już odpalić.Oczywsicie gażnik został dokładnie wyczyszczony ,wymieniona linka od gazu bo była w opłakanym stanie.
    Potem stwierdziłem że w porównaniu do mojego ogara 205 ten ma słabiutka iskrę.
    Najpierw kombinowałem na różnych świecach w tym 3 nowych,ustawiałem szczeline na swiecy-dalej to samo.Sprawdziłem zapłon wyczyściłem styki przerywacza drobnym papierem,ustawiłem idealną szczelinę i wyregulowałem zapłon-dalej nic.Oczywiscie zaczałem się bawić zapłonęm i trochę go opóźniać czy przyspieszyć ale iskra dalej taka sama.Wymieniłem kondesator,kabel WN,fajkę oraz cewkę butelkową i dalej to samo.Jeszcze wspomnę bo ogar miał taki problem że po przekręceniu zapłonu na lampie lubiał się włączać klakson dopiero się wyłaczał po przełączeniu na swiatła.Dzisiaj sprawdzałem przy wyłączonym zapłonie nie ma iskry a w 0 i 2 pozycji iskra jest.
    czy jakieś zwarcie w lampie może powodować że iskra jest słaba ,czy obstawiacie coś jeszcze.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 16  
    Sprawdź klin na wale czy nie jest ścięty i czy krzywka na której pracuje przerywacz się nie przestawiła względem koła magnesowego (tam powinien być znak punktowy), sprawdź jeszcze samą cewkę zapłonową przy kole magnesowym.
    Możliwe, że iskra jest dobra a przyczyna leży gdzie indziej np. po stronie gaźnika, poprzez forum ciężko jest podpowiedzieć.