Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centrala E045 - jak zaprogramować

15 Paź 2014 21:31 12003 27
  • Poziom 16  
    witam
    koledzy mam prośbę o pomoc w zaprogramowaniu centralki Faac 400 , centrala E045, podłączone fotokomórki bus 2easy rx i tx na wejściu i oczywiście siłowniki na słupkach. Z instrukcji za cholerę nie mogę zacząć programowania ( chyba się starzeje ;) ) , niby zaczynam progr. skrócone ale nic z tego nie wynika, może ktoś pomoże , tak krótko krok po kroku. Brama ma się otwierać z pilota i z pilota zamykać .
    Z góry dziękuję za pomoc
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 16  
    Kolego jeszcze może coś nt programowania pilota, żeby ożył do końca ;) oczywiście moduł włożony pilot standard 2 kanałowy, dziś wieczorem będę próbował
  • Poziom 16  
    pilot 433mhz model787454
    Centrala E045 - jak zaprogramować
  • Poziom 16  
    pilot ok, robię po kolei ale setup dalej miga SO, czy nie powinienem najpierw zamknąć i otworzyć skrzydeł ( jak to zrobić ? ), jak przeprowadzić skrócony setup? w instrukcji wcale nie jest to tak jasno opisane jak by się mogło wydawać, pomoże ktoś?
    No to ja podpowiem następnym użytkownikom żeby nie męczyli się otóż wszystko co jest w instrukcji ( na początku ) jest nie istotne, ponieważ po co zajmować się ustawieniem fotokomórek jak i tak w standarcie są wyłączone ( na no ) czy zmianą na automatykę krok po kroku lub inne pierdoły jeśli napęd i tak nie rusza, Najistotniejsze jest przejście na stronę 26 i tam mamy wejść w EL / -R2 w celu całkowitego zamknięcia skrzydła nr M2, następnie +R1 całkowite zamknięcie skrzydła M1. Jeśli w tym momencie wszystko się zgadza to znaczy że kable są dobrze podłączone. Potem wciskamy -/R2 i +/R1 jednocześnie przez3-4 sek i otwiera się skrzydło nr M1, przygotujcie sobie albo przełącznik albo kawałek przewodu do zwarcie masy ( 16) do 9. Po dojechaniu skrzydła do odboju dajemy zwarcie 16 do 9 , następnie na wyświetlaczu zapala się S2 i ta sama sytuacja ze skrzydłem drugim. po każdym osiągnięciu odboju dajemy impuls do masy ( 16 - 9 ), na koniec zapisać Y .
    Po krótce tyle jak ktoś ma pytania to pomogę . W każdym razie dzięki kolego Mareczny.
  • Poziom 2  
    Witam mam problem z centralka e 045 podłączyłem świeci dl7 i 24v wyświetlacz nie świeci,jak podłączę pod usb laptopa to wyświetlacz świeci normalnie dl7,24v i 5v co zrobić aby wyświetlacz działał bez usb
    pozdrawiam proszę o pomoc :(
  • Poziom 1  
    Witam. Mam identyczny problem, czy udało Ci się może go już rozwiązać.??
  • Poziom 2  
    nie nie udało się dodzwoniłem się do serwisu mówił serwisant że mam wysłać centralkę do serwisu nic nie zrobię sam :(
  • Poziom 5  
    Witam
    Mam problem z podłączeniem i zaprogramowaniem centrali FAAC 414 , E045, a konkretnie z podłączeniem fotokomórek XP20W D i zaprogramowaniem ich na zamykaniu bramy.
    Proszę o pomoc!
  • specjalista -automatyka bramowa
    Te fotki (poza rzadką cechą bateryjności nadajnika) są zwykłymi fotkami przekaźnikowymi i nie bardzo pasują do tej centrali. Jedyne co możesz zrobić to podpiąć je pod wejście STOP centrali - i wtedy niestety będą po pierwsze działały w obie strony, po drugie nie do końca tak jak powinny - po przerwaniu wiązki brama się tylko zatrzyma (bez cofnięcia).

Do tej centrali są dedykowane fotki XP20 B D . To fotki busowe - podpinane do czerwonego gniazdka centrali tylko dwoma kablami (a odbiornik i nadajnik podpina się równolegle tymi samymi przewodami). One będą działały tak jak trzeba - czyli po przecięciu wiązki odwrócą ruch bramy a sposób działania (tzn czy mają działać na otwarciu, na zamknięciu czy na oba kierunki) ustawia się zworkami na samych fotkach.

PS do ostatniego postu: to najlepsze wyjście, dzięki za info - warto wiedzieć. Miałem styczność z takimi interfejsami Nice, ale kosztują tyle, że bardziej opłacało się kupić drugie fotki - i do Faaca nawet już nie sprawdzałem (a tu cenowa niespodzianka....)
  • Poziom 5  
    Wszystko rozumiem tylko mam problem z zasilaniem drugiej fotki, ponieważ przewód do siłownika był puszczony przed położeniem kostki brukowej a do fotki żadnego nie położono a chciałbym by fotki były przynajmniej na zamknięciu.
  • Poziom 23  
    kotbury napisał:
    Te fotki (poza rzadką cechą bateryjności nadajnika) są zwykłymi fotkami przekaźnikowymi i nie bardzo pasują do tej centrali.

Fotki przekaźnikowe (np. faac XP20WD) można podpiąć do centrali E045 za pomocą interfejsu FAAC BUS XIB

http://www.pilotydobram.pl/interfejs-faac-bus-xib
  • Poziom 5  
    Mogę coś więcej - np:
    - jak podłączyć przewody NC i COM fotki do interfejsu
    - jak zaprogramować je na zamykanie w E045.
  • specjalista -automatyka bramowa
    Z tego manuala: https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct...FjABegQIBxAB&usg=AOvVaw2Zyb4Q3ZvN-ZV4AyDqcWTp wynika że zacisk górny w zielonej listewce po lewej interfejsu czyli FSW CL (przy ustawieniu interfejsu pionowo wtyczką do płyty centrali w dół) odpowiada za fotkę na zamykaniu (ten zacisk bardziej do dołu to fotka na otwieraniu czyli FSW OP). Wyjścia NC przekaźnika fotek podpinasz pod górny zacisk zielonej listewki i minus na płycie centrali. Dolny zacisk zielonej listewki mostkujesz bezpośrednio z minusem centrali.
    Przy okazji na interfejsie masz lampki kontrolne. Dolna odpowiada za fotkę na zamykaniu (świeci się normalnie, przy zasłonięciu fotki gaśnie), górna za to samo na otwieraniu - jeśli założysz w/w mostek, będzie lampiła się cały czas.
  • Poziom 5  
    Dzięki za podpowiedz, brama dopiero teraz wróciła od malarza więc mogłem zakończyć podłączanie i programowanie i wszystko działa OK.
  • Poziom 15  
    Witam Panów odgrzewam kotleta i proszę o pomoc.... E045 podpięte wszystko ok ale jak chcę przejść test zamknięcia czyli na wyświetlaczu dwie kreski poziome "--" i klikam +R to zamyka skrzydło nazwijmy to 1 ale jak chcę zamknąć drugie czyli klikam -R zamiast mi zamknąć drugie otwiera to pierwsze które wcześniej zamknęło. Nie rozumiem tego dlaczego. Zmieniłem silniki dla sprawdzenia miejscami M1 na M2 działają jeden i drugi. O co chodzi Help!
  • Poziom 23  
    Ricorro napisał:
    jak chcę przejść test zamknięcia

Co to jest test zamknięcia ?

Jak chcesz sprawdzić czy masz prawidłowo podpięte siłowniki, to w funkcjach podstawowych, szukasz N2, naciskasz i trzymasz przycisk +/R1. Jeśli skrzydło się otwiera to jest OK. Przycisk -/R2 powinien zamykać skrzydło. Później to samo sprawdzasz w funkcji N1.

Dalej musisz wprowadzić do centrali urządzenia BUS-2EASY (fotokomórki) i zaprogramować czasy pracy siłowników, funkcja TL.
  • Poziom 15  
    Glider załapałem dzięki brachu po prostu wszedłem na N chyba 2 i otwierałem i zamykałem a potem nie wszedłem na N1 i było by to samo rozumiem. A z fotkami to ...
    Fotki podpięte sprawdzałem działają jest odzew na przecięciu linii gaśnie dioda na jednej ale na wyświetlaczu na statusie fotokomórek świeci tylko pozioma kreska "-" na drugiej pozycji z opisu stale świeci nic poza tym. Jak nacisnę na dłużej chyba R+ wyskakuje test zapala się przy naciśnięciu dolna poziom kreska na pozycji pierwszej liczby potem po kilku sekundach zapala się Y ale jak puszczę to chyba R+ to gaśnie tak kreska która się pojawiła i zostaje dalej ta poziom na środku drugiej pozycji.
    Swieci error cały czas sprawdzałem kod błędu to nie przejście całego SETAPU.
    znaczy że musze przejść SETAP i będzie ok.?!

PS chodziło mi oten zapis...
  • Poziom 23  
    Ricorro napisał:
    znaczy że musze przejść SETAP i będzie ok.?!

Po prawidłowym przejściu procedury SETUP wszystko powinno działać OK.
  • Poziom 15  
    Czyli to że świeci na sprawdzeniu fotek tylko jedna dioda pozioma "-" na drugiej pozycji to ok czy coś nie gra? i potem będę musiał jeszcze je jakoś zaprogramować. Czy system je zobaczył na teście po uruchomieniu i jest ok (zaznaczę że one działają i gaśnie lampka jednej z nich po przecięciu pola.

na zdjęciu świeci tylko ta dioda

no chyba że przed SETAPEM tak jest a potem będzie jak mówisz?
  • Poziom 23  
    Jak wejdziesz w funkcję Bu, to na prawym wyświetlaczu musi się świecić środkowa pozioma kreska, a na lewym wyświetlaczu dolna pozioma kreska, która powinna gasnąć po przecięciu linii fotokomórek. Jeśli jest inaczej to masz nie wpisane fotokomórki do centrali. Sprawdź czy masz w obu fotkach pierwszy dip switch na ON, reszta na OFF i przeprowadź jeszcze raz procedurę dodawania urządzeń BUS-2EASY
  • Poziom 15  
    Czy dla FAAC 414 + centrala E045 można dać jeden enkoder na jedno skrzydło?. Czy musi być 2 na obu proszę o konkretną odpowiedź (bez dywagacji nie chciałbym kupić niepotrzebnie) ?. Na drugim skrzydle mam odbij i nie ma potrzeby gdyż pracuje idealnie. Na pierwszym jest bramka i kostka nie chciałbym żeby ktoś się potykał o odbojnik?