Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozpoznanie aparatury, budowa łódki zanetowej

15 Paź 2014 21:43 1992 10
  • Poziom 8  
    Witam. Mam prośbę zaczynam budowę łódki zanetowej i mam stare graty od samolotu brata serwa itp ale nie rozpoznaje jednej rzecz i prosiłbym o zweryfikowane co to jest i o pomoc w doborze pilota do odbiornika bo mam odbiornik ale nie znam się niestety i nie wiem jaki to. Z góry dzięki za pomoc pozdrawiam. Rozpoznanie aparatury, budowa łódki zanetowej Rozpoznanie aparatury, budowa łódki zanetowej na pierwszym zdjeciu to odbiornik a drugie to regulator napiecia? z gory dzieki za odpowiedzi i wybaczcie bledy bo jestem zielony w tym forum.
  • Moderator Robotyka
    Pierwszy to odbiornik FM 35 MHz na kanał 79.
    Nie wolno go używać do pojazdów wodnych i lądowych bo możesz komuś rozbić jego samolot. Wynika to z przepisów prawnych o urządzeniach radiowych.

Drugi to typowy regulator lotniczy do silników szczotkowych.
    Też nie bardzo się nadaje do łódki, bo ma tylko jeden kierunek pracy.

I gdyby łódka ci np. wpłynęła w wodorosty, nie mógłbyś wypłynąć.
  • Poziom 8  
    Dzięki za bardzo przydatne Info znalazłem aparaturę 2.4hz nie droga 6 kanałów wiec ja wykorzystam do łódki. A teraz pytanie gdzie mógłbym dokupić pilot do tego oodbiornika bo mam resztę gratów od ttego samalotu dokupię pilot i sprzedam cały komplet będzie na elektronikę do łódki. Czy gdybym zakupił jakieś tanie radio 35MHz i do tego kupił i wlutowal kwarc na kanał 79 to wtedy będzie działać tą całą aparatura?
  • Moderator Robotyka
    Radia FM mają wymienne kwarce. Po prostu się je wyjmuje z gniazda i wsadza drugi.
    Możesz jednak mieć problem ze znalezieniem kwarcu na swój kanał, do danej aparatury, gdyż praktycznie wyszły już z użycia.
  • Poziom 8  
    Czyli mogę kupić obojętnie jakie radio byle by miało to 35MHz i wtedy do radia szukać kwarcu na kanał 79 bo szukałem i widziałem parę aukcji z takim kwarcem.
  • Poziom 8  
    Panowie zznalazlem kupca na moją aparaturę od samolotu ale chciał żeby była ona znadajnikiem i o to moje pytanie czy jak kupię ten pilot http://www.rc4max.com/000076_[ek2-0404]_-_nadajnik_4-kan__mode_2_z_opcja_trener,893,210.html i. Gdy do niego wloze kwarc hitec będzie dzialac ten kwarc w tym pilocie? I czy mój odbiornik z nie wiem jakiej firmy kwarcem odbierze falę z nadajnika? Wybaczcie ale dopiero się uczę i nie czaje wszystkiego.
  • Poziom 41  
    Ja bym nie ryzykował tego zakupu, lepiej kupić komplet nadajnik i odbiornik.
  • Moderator Robotyka
    To nadajnik do śmigłowca typu "LAMA" firmy Esky. Tania aparatura zestawowa, blisko zasięgowa. Modele dodawane do śmigłowców miały ograniczany zasięg do 100 metrów. Modele do nieprodukowanych już modeli samolotów, zasięg ok. 300 metrów.
    Ogólnie bardzo słaby nadajnik o niskiej jakości wykonania.

Twoja aparatura, nawet z tym nadajnikiem, nie jest warta tyle, ile ten nadajnik w sklepie. Dlatego dokupując go, tylko stracisz. Te elementy, które masz, są warte może po 20 - 30 złotych. Zależy od stanu. A widząc np. odbiornik bez obudowy, nie dałbym nawet 20 zł.

Zbyt ważny jest to element w modelu latającym, a przez jego wady można stracić model. Po łódkę popłyniesz, samochodzik się zatrzyma. Ale samolot czy śmigłowiec może tylko spaść.
  • Poziom 8  
    Właśnie ja za grosze znajomemu chce to oddać bo ma jak dla mnie szalony pomysł zrobić do necenia zamiast łódki śmigłowiec do wywodzi zanety. Może nawet oddam mu to za darmo kupi pilot sobie z 2 kwarcami i niech sobie kombinuje.
  • Warunkowo odblokowany
    skowron995 napisał:
    Właśnie ja za grosze znajomemu chce to oddać bo ma jak dla mnie szalony pomysł zrobić do necenia zamiast łódki śmigłowiec do wywodzi zanety

A nie lepiej ważkę :

Link

:-P
  • Moderator Robotyka
    Tym byś nawet znaczka pocztowego do płotki nie dowiózł. :)