Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Konica Minolta
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka Canon ip4600 - "wydala" czyste kartki

marekgda 15 Paź 2014 22:02 1371 4
  • #1 15 Paź 2014 22:02
    marekgda
    Poziom 5  

Dzień Dobry lub Dobry Wieczór,

Mam taki problem:
    Drukarka Canon ip4600 użytkowana z zamiennikami tuszy oryginalnych (kartridże z chipem) drukowała bez zarzutu. Niestety z braku kartridży "chipowanych" musiałem użyć bezchipowe. Chipy przełożyłem z używanych. Drukowało bez uwag. Oczywiście w pewnym momencie musiałem wymusić na drukarce pominięcie ostrzegania o braku atramentu i wstrzymaniu drukowania. Przy jakimś kolejnym drukowaniu program kontrolny drukarki pokazał info z odczytu chipów że kartridże są puste (w rzeczywistości atrament był) i drukarka odmówiła współpracy. Zakupiłem nowe kartridże z chipami, wstawiłem do karetki i spróbowałem coś wydrukować i wyszła mi czysta kartka.

Drukarka zachowuje się tak jakby miała normalnie drukować (chodzi o te wszystkie dźwięki i mruczenia sprzętu przygotowującego się do wydruku), przesuw papieru i praca karetki jest taka jak przy zwykłym drukowaniu i wychodzi biała, czysta kartka.

Program sterujący drukarką pokazuje że kartridże są pełne, czyszczenie dysz (zwykłe i dokładne) oraz wyrównanie głowic i sprawdzenie dysz - drukarka pracuje ale wychodzi czysta kartka.
    Nie przypuszczam że nagle cała głowica się zatkała / zaschła. Raczej coś namieszały te niby puste (wg. chipów) kartridże.

Czy zastosowanie trybu serwisowego i programiku serwisowego (tego do kasowania pampersa i innych resetowań eepromu) może rozwiązać mój problem ?
    Nie chcę bez upewnienia się grzebać w ustawieniach serwisowych. Może ktoś z Was miał podobny problem ?

PS
    Mam nadzieję że z płytą główną jest wszystko ok i że głowica też jest w porządku.

0 4
  • Konica Minolta
  • #2 18 Paź 2014 22:57
    azarach
    Poziom 22  

na mój gust padła ci głowica

0
  • Konica Minolta
  • #3 02 Sty 2015 17:44
    marekgda
    Poziom 5  

Przepraszam że długo nie odpisywałem.

Wydaje mi się że masz rację.
    Muszę się zastanowić czy warto zainwestować w naprawę czy pomyśleć o kupnie nowej drukarki.

Pozdrawiam

0
  • #4 02 Sty 2015 20:42
    1903379
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 03 Sty 2015 09:06
    marekgda
    Poziom 5  

Na razie drukarka jest zapakowana w karton i czeka wolne środki finansowe. :)
    Jak one się pojawią będę się decydował co uczynić - reanimacja starej czy zakup nowej.

Na marginesie - ten Canon to całkiem porządna drukarka jest - tanie tusze zastępcze , opcje druku (dwustronnie i na płytach cd dvd)

Pozdrawiam

0