Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Drukarka Canon ip4600 - "wydala" czyste kartki

15 Oct 2014 22:02 1986 4
  • Level 7  
    Dzień Dobry lub Dobry Wieczór,

Mam taki problem:
    Drukarka Canon ip4600 użytkowana z zamiennikami tuszy oryginalnych (kartridże z chipem) drukowała bez zarzutu. Niestety z braku kartridży "chipowanych" musiałem użyć bezchipowe. Chipy przełożyłem z używanych. Drukowało bez uwag. Oczywiście w pewnym momencie musiałem wymusić na drukarce pominięcie ostrzegania o braku atramentu i wstrzymaniu drukowania. Przy jakimś kolejnym drukowaniu program kontrolny drukarki pokazał info z odczytu chipów że kartridże są puste (w rzeczywistości atrament był) i drukarka odmówiła współpracy. Zakupiłem nowe kartridże z chipami, wstawiłem do karetki i spróbowałem coś wydrukować i wyszła mi czysta kartka.

Drukarka zachowuje się tak jakby miała normalnie drukować (chodzi o te wszystkie dźwięki i mruczenia sprzętu przygotowującego się do wydruku), przesuw papieru i praca karetki jest taka jak przy zwykłym drukowaniu i wychodzi biała, czysta kartka.

Program sterujący drukarką pokazuje że kartridże są pełne, czyszczenie dysz (zwykłe i dokładne) oraz wyrównanie głowic i sprawdzenie dysz - drukarka pracuje ale wychodzi czysta kartka.
    Nie przypuszczam że nagle cała głowica się zatkała / zaschła. Raczej coś namieszały te niby puste (wg. chipów) kartridże.

Czy zastosowanie trybu serwisowego i programiku serwisowego (tego do kasowania pampersa i innych resetowań eepromu) może rozwiązać mój problem ?
    Nie chcę bez upewnienia się grzebać w ustawieniach serwisowych. Może ktoś z Was miał podobny problem ?

PS
    Mam nadzieję że z płytą główną jest wszystko ok i że głowica też jest w porządku.
  • Level 22  
    na mój gust padła ci głowica
  • Level 7  
    Przepraszam że długo nie odpisywałem.

Wydaje mi się że masz rację.
    Muszę się zastanowić czy warto zainwestować w naprawę czy pomyśleć o kupnie nowej drukarki.

Pozdrawiam
  • User removed account  
  • Level 7  
    Na razie drukarka jest zapakowana w karton i czeka wolne środki finansowe. :)
    Jak one się pojawią będę się decydował co uczynić - reanimacja starej czy zakup nowej.

Na marginesie - ten Canon to całkiem porządna drukarka jest - tanie tusze zastępcze , opcje druku (dwustronnie i na płytach cd dvd)

Pozdrawiam