Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jakie napiecie-diody led smd

02 Maj 2005 19:17 17316 6
  • Poziom 22  
    mam pytanie jakiego napiecia potrzebuja diody smd?
    bo kupilem i chce nimi podswietlic moj przenosny odtwarzacz cd/mp3
    konkretnie ekran i okieneczko i nie wiem jakie napiecie potrzebuja diody led smd
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Takie samo jak zwykłe LEDy. Jest to zależne od koloru diody, a także od producenta i serii. Różnice wsępują nawe między poszczególnymi egzemplarzami. Oczywiście w tym ostatnim przypadku mówię o jakiś dziesiątych częściach V. Żółte, zielone i czerwone przy około 2,4 V. Diody białe i niebieskie pracują przy rochę wyższych napięciach, około 3 V. Najlepiej zmierzyć.
  • Poziom 22  
    wlasnie kupilem niebieskie

p.s.jak to zmierzyc? jezeli miernikiem to jaka funkcja?

aha i jeszcze jedno jak rozruznic bez podlaczania do zasilania kolor diody smd?
    facet mi sprzedal niebieskie jak prosilem ale tam widze w nich takie zielone kwadraciki czy to oznacza ze dioda jest zielona?
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Najprościej podłączając pod zasilacz regulowany i sprawdzić kiedy dioda dostanie przebicia i zacznie świecić. Przy takich prądach, to można sobie zrobić taki zasilacz z baterii i potencjometru. Miernik na V i równolegle do diody.
    Koloru raczej nie sprawdzisz. Te zielone kwadraciki to struktura półprzewodnikowa. Jej kolor o niczym nie świadczy. W białych LEDach struktura jest żółta.
  • Poziom 22  
    aha to dizeki zaraz sprawdze to na baterii i potencjonometrze baterie wezme 4,5 V skoro niebieska potrzebuje 3 V

Dodano po 22 [minuty]:

sprawdzilem i dziala na okolo 3.35 V fajnie swieci i na niebiesko :D
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Ciekawe :) wedlug mojej wiedzy to chodzi bardziej o prad a nie o napiecie wiem ze to prawie to samo ale nie powinienes laczyc diod rownolegle i podlaczac pod kakretne zasilanie. Diody powinny miec kazda osobny rezystorek ktorym regulujesz prad. Poniewaz kazda dioda ma trosze inna strukture i poplynie inny prad odlozy sie inne napiecie. Jezeli podepniesz rownolegle to wymusisz stale napiecie. Poszukaj sobie jaki prad powinien plynac przez diode i dobiez odpowiednia rezystancje do napiecia zasilana
  • Poziom 22  
    dobra juz jest wszystko temat moze zostac dla innych uzytkownikow a diody nie bede podlaczac rownolegle tylko nomalnie do 3 V bo dzialaja na 3 i bedzie grac

dzieki za pomoc