Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bascom AVR 2.0.7.3 brak możliwości wgrania na Atmega8A

77PAGO77 16 Paź 2014 05:55 951 5
  • #1 16 Paź 2014 05:55
    77PAGO77
    Poziom 12  

Witam stałem się posiadaczem Bascom AVR 2.0.7.3 pełnej wersji . mogę pisać programy powyżej 4KB tylko nie mogę wgrać programu do Atmega8 A bo kompilator nie zna takiego procesora . Proszę o pomoc męczę się z tym problemem a nie stać mnie na zakup nowej pełnej wersji 2.0.7.5 gdzie Atmega 8A jest normalnie wykrywana i programowana ale bez wykupienia pełnej wersji ma ograniczeni do 4kb

Bardzo proszę o pomoc

• Pomocny post
    #2 16 Paź 2014 06:23
    dondu
    Moderator Mikrokontrolery Projektowanie

ATmega8, ATmega8A jak i ATmega 8L są tym samym mikrokontrolerem z punktu widzenia programatora.
    Różnią się jedynie parametrami elektrycznymi przez co także prędkościami pracy, a dla programatora nie ma to znaczenia.
    Dlatego wybierz po prostu ATmega8 w ustawieniach BASCOM.

• #3 16 Paź 2014 06:34
    77PAGO77
    Poziom 12  

Wielkie dzięki .
    Czemu sam na to nie wpadłem - ale banał .

• #5 16 Paź 2014 22:22
    emarcus
    Poziom 34  

77PAGO77 napisał:
    Witam stałem się posiadaczem Bascom AVR 2.0.7.3 pełnej wersji . mogę pisać programy powyżej 4KB tylko nie mogę wgrać programu do Atmega8 A bo kompilator nie zna takiego procesora .

Lista obsługiwanych uControllerów nie jest wbudowana w Compilator Bascoma.
    Podczas startu Bascom czyta tytuły plików znajdujące się w głównym jego folderze i każdorazowo tworzy aktualną listę dostępnych plików *.dat.
    Wystarczy skopiowac brakujący plik 'm8Adef.dat' z versji demo do twojej pirackiej (na tym poziomie nie ma różnicy pomiędzy versją demo i licencyjną), co pozwoli skompilowac program dla Atmega8A.
    Druga sprawa: -czy ta kompilacja będzie poprawna(?) -to zależy jakiego 'wytrycha' użyto do złamania licencji...

e marcus

• #6 16 Paź 2014 22:27
    dondu
    Moderator Mikrokontrolery Projektowanie

@77PAGO77

Jeśli to tak:

emarcus napisał:
    Wystarczy skopiowac brakujący plik 'm8Adef.dat' z versji demo do twojej pirackiej ...
    Druga sprawa: -czy ta kompilacja będzie poprawna(?) -to zależy jakiego 'wytrycha' użyto do złamania licencji...

... to należy zaprzestać używania BASCOMa i poznać wreszcie C. Nie dość że znacznie większe możliwości, to jeszcze legalnie i za darmo :)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME