Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie karty graficzne do PCI-E 1.1 ? Spadki wydajności.

16 Paź 2014 09:03 1977 33
  • Poziom 31  
    Jakie karty graficzne można zainstalować pod PCI-E 1.1
    Również te najnowsze bez patrzenia na cenę, ale kompatybilność.
    Zależy mi o informacji w kategorii a) najwydajniejsze b) niskim TDP

HD 7750, HD7770 sprawdzano na chipsecie P35 - od niego zaczynając, bo niego chodzi.

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Intel_chipsets
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 39  
    Na chipsecie P35, który ma PCI Expres x 16 v. 1.1 zadziała każda karta graficzna ze złączem PCI Expres x 16. Karty o TDP powyżej 75 W muszą posiadać wtyczkę/ wtyczki do dodatkowego zasilania, ponieważ złącze PCIe x 16 v.1.x może dostarczyć maksymalną moc 75 W.
  • Poziom 31  
    Widziałem gdzieś w sygnaturze do płyty z PCI-E 1.1, kartę z serii Radeon R(x)
    O którą to konkretnie może chodzić?
  • Poziom 31  
    Chodzi o to aby włożyć kartę do starego zestawu, którą kiedyś można przełożyć do nowszego zestawu.

Czy taki R7 260x to szczyt dla PCI-E 1.1
  • Pomocny dla użytkowników
    Sprawdź to:
    http://overclock.pl/forum/threads/9279-kompat...t-oraz-kart-graficznych-PCIe-1-0-2-0-oraz-3-0

Oraz przede wszystkim:
    http://www.techpowerup.com/reviews/Intel/Ivy_Bridge_PCI-Express_Scaling/23.html
    Dzisiejsze odpowiedniki kart z powyższego testu: HD7970 = R9 280X (~1000 zł), GTX680 = GTX770 (~1100 zł). O ile takie karty działają w trybie x16, nie będzie zauważalnych różnic między PCI-E 1.1 a 3.0.
  • Poziom 31  
    PCI-E 1.1 x16 = PCI-E 2.0 x8 racja? To taki gnat za 1000 PLN wejdzie ? :D
  • Poziom 31  
    Odświeżam......

Panowie, na jakiej podstawie stwierdzić czy jeżeli dana płyta obsłuży daną kartę pod PCI-E 1.1 to inna może jej nie obsłużyć.

Otóż maksymalnie mogę włożyć do starej jednostki GTX 750 Ti. Oto co napisano mi z Gainwarda
    Spoiler:

"You are lucky, we have this motherboard Asus P5K-E here available and works with PCIE 1.1.
    And we tested with the 750 TI and Windows 8 with driver version 347.88 and it is working.
    We don’t have known compatibility issues but also only less people are using 1.1 PCIE and 3.0 card."

Czy zatem ten Asus miał od pierwszej wersji BIOS obsługę kart pod PCI-E 2.1, i można z jakim prawdopodobieństwem twierdzić, że moja płyta Abit IP35 da sobie z nią radę (bez wskazania czy dowolny BIOS miał o tym wspomniane niestety).

Wiem, że mobo Abit IP35-E obsłuży HD7850, HD7770, GFX 660. Dzięki kolegom tu na forum dwoje się i troję, żeby do zestawu kiedyś do utylizacji dobrać dwa podzespoły PSU i GPU, które częściowo przejmie nowy komputer.

Z tomshardware wiem, że sprawa dotyczy głównie Radoenów:
    Spoiler:
    "2.1 and 3.0 are almost identical. The only difference is the bandwidth. While it is true that there was a problem with some Radeon cards, this was specific to the electrical interface in the 1.1 motherboards; they lacked the support for power efficiency. Most mobo manufacturers have updated their BIOS to add support for 2.1 cards on their 1.1 boards."
  • Poziom 31  
    Nie chcę zakładać nowego tematu, a już trochę opinii na PW od kolegów wziąłem.

Natomiast chodzi o chłodzenie, która firma w jakich kartach ma najcichsze?
    Dodatkowo dwie półki cenowe:
    1. Ok. 150 PLN
    2. Ok. 300 PLN
    A to dlatego, że na osobnym temacie postawię o OC Xeon E5430, a wydatek większy gdy OC nie będzie solidny, to 150 MAX.

Co z brakiem UEFI http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-3110...od-motherboard-abit-ip35-run-geforce-750.html
  • Poziom 18  
    Na Abicie IP35-E testowałem 7850, 7870, 7950, R9 270.
    Poniżej wynik 3DMark z 7870XT z xeonem podbitym w granice 4Ghz

Test z tej samej konfiguracji:

I wynik dla R9 270 z xeonem na 3,4GHz
  • Poziom 31  
    Nieźle! Pytanie czy te wyższe modele kart tutaj, są opłacalne i nie będą wąskim gardłęm jeśli przesiądę się na np. H110 ale graczem nie jestem.
  • Poziom 18  
    Wąskim gardłem będą na tyle na ile pozwala ich moc obliczeniowa, tzn jaka wydajność karty.
    Jeśli nie jesteś graczem to mija się z celem inwestowanie w w/w karty (około 300zł), gdyż one apetyt na prąd mają spory i lepszym zainwestować w coś bardziej eco (dla portfela i poboru prądu).
  • Poziom 43  
    Jak nie grasz to po co zmieniać kartę?!
  • Poziom 31  
    Kasek21 napisał:
    Jak nie grasz to po co zmieniać kartę?!

Nie gram NAŁOGOWO. A do tego robię sporo obróbki wideo.

oun napisał:
    Jeśli nie jesteś graczem to mija się z celem inwestowanie w w/w karty (około 300zł)

kuferekczasu napisał:
    jeśli przesiądę się na np. H110 ale graczem nie jestem.

Dlatego się nie spieszę i bęę testował to co mam. O ile nie zmienię platformy chyba żal żeby mieć starego x1950PRO z 2006 roku. Stąd robię testy tego co mam.

GPU to jedyna rzecz która na pewno jest najstarsza u mnie, i jedynie to na pewno mogę zmienić. Ale 300PLN wiem, stąd wiem o połowę tańszych opcjach ale jeszcze kwestia OC w innym temacie moim wszystko rozjaśni na czym stoję.
  • Poziom 18  
    Planując zmianę karty weź pod uwagę czy zmieścisz ją w obudowie. R9270 ma około 21cm długości więc pewnie się zmieści ale 7870XT ma ok 27cm długości i może być z nią problem i trzeba będzie wyciąć koszyki na napędy aby weszła.
  • Poziom 31  
    dlugosc x1950PRO jest okej.

Najlepsza bylaby GTX750Ti ale móię temat jest dynamiczny, i nie będę tu rzucał opcjami bo jest inny wątek mój. Generlanie dzięki że ktoś się odezwał z tą konkretną moją płytą.

Wiadomo, kupić nową platformę, ale póki co gdybym nawet wziął za 300PLN to głónie dlatego, że komputer bym skłądał w czasie i przeniósł do nowego, to nie jest takie nagłe.
  • Poziom 31  
    Z researchu wychodzi
    100 PLN - GTS 450 1GB
    200 PLN - HD 7850 1GB
    300 PLN - GT 1030 2GB
    300+ PLN - GTX 750 Ti 2GB

Z tym że GT 1030 nowa a od Zalman nawet 5 lat gwarancji - z drugiej strony ich support słąby nie wiem jak ze zwrotami.

GTS 450 już pociągnie na niskich GTAV. GTX 750Ti sprawdzi się w nowym zestawie bardziej niż GT 1030 gdyby składać kompa za jakiś czas?
  • Poziom 43  
    kuferekczasu napisał:
    GTX 750Ti sprawdzi się w nowym zestawie bardziej niż GT 1030 gdyby składać kompa za jakiś czas?

GTX jest z 10-15% wydajniejszy. Są testy wystarczy przejrzeć.
  • Poziom 31  
    100PLN teraz albo odczekać i ponad 200PLN, wtedy na rynku będzie więcej używek nawet z 2GB VRAM

kuferekczasu napisał:

GTX 645 Gazelle 2GB - ile ona jest warta, te 2GB VRAM mało znaczą dla niej?

Warta 150PLN? Bo do HD7770 1GB to ona startu nie ma...
  • Poziom 43  
    kuferekczasu napisał:
    Warta 150PLN?

Nie.

To nic nie kupuj - chyba, że okazja - ja tego HD z podpisu kupiłem za ~100zł. rok temu.
  • Poziom 31  
    Kasek21 napisał:
    ja tego HD z podpisu kupiłem za ~100zł. rok temu.

One chodzą po 100PLN na olx. np od Gigabyte, ale nie wiem jak tam z głośnością.
  • Poziom 43  
    Zależy od modelu.

Jak masz odpowiedni zasilacz to zakup na teraz HD5850 nie jest najgorszym wyborem.
  • Poziom 31  
    Kupić gpu za 100PLN które za pół roku raczej do wymiany jeśli chciałbym robić poważniejsze oc.

e5430/6gb ram tu cokolwiek włożę na dzisiaj to pogram w gta v na 720p.

Jeśli zakupy zacznę od dołożenia ramu lub zmiany na E5450 to wtedy za pół roku kupię hd7850 albo jakaś z 2GB vram - zestaw na moje potrzeby wtedy na kolejne dwa lata.
    (X5460 + 750Ti to byłby kosmos).

Zasilacz ok xfx450.
  • Poziom 42  
    kuferekczasu napisał:
    lub zmiany na E5450 to wtedy za pół roku kupię hd7850 albo jakaś z 2GB vram - zestaw na moje potrzeby wtedy na kolejne dwa lata.
    (X5460 + 750Ti to byłby kosmos).

Wystarczy E5430 i OC na 3200 - 3600, RAM wystarczy 6GB chyba, że okazyjnie uda się rozszerzyć do 8GB. Karta GTX 750 była by OK tylko nie są obecnie zbyt opłacalne nawet używane. Karta do takiego zestawu typu 7850, 7870, 650 Ti/Boost czy GTX 750/750 Ti była by OK.
    kuferekczasu napisał:
    jeśli chciałbym robić poważniejsze oc

Czyli jakie? Dla tego CPU wystarczy 8x400 - 435 później raczej w testach widać różnicę w normalnym działaniu nie bardzo.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2752538.html#13777593
    kuferekczasu napisał:
    Generlanie dzięki że ktoś się odezwał z tą konkretną moją płytą.

Czyli jaką? Na GA EP-35C-DS3R, L5408 - OC, 8GB DDR3 1600, GTX 750/750 Ti Wiedźmin 3 działa OK na 1280x1024 na +/- wysokich ustawieniach. Skyrim już gorzej nawet na G860 działał lepiej niż na Xeonie.
    Reasumując proponuję zostawić 6GB RAM, zostawić w spokoju CPU i zastosować OC, kupić jak najlepsze GPU. To już przestarzały sprzęt nie wart poważniejszego inwestowania. Lepszy jest już zestaw z i3 2120 który tanio można zorganizować, procesory i5 3470 i i5 3570 również nie są drogie a do +/- GTX 1060 wystarczą.
  • Poziom 31  
    Gt 1030 to mój wybór.

Jest ona pół-pasywna, bo mały wiatraczek, czy ktoś dysponuje poradnikami jak prawidłowo w obudowie schłądzać takie maleństwa?
  • Poziom 43  
    kuferekczasu napisał:
    czy ktoś dysponuje poradnikami jak prawidłowo w obudowie schłądzać takie maleństwa?

Przecież ta karta praktycznie się nie grzeje więc o czym piszesz?
  • Poziom 31  
    W stresie ludzie raportują ponad 70 stopni, pytam na zaś na przykład z góry z boku taki 120mm czy inny ożna postawić. 1 godzina wymagającej gry może coś zrobić.