Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Google Nexus Player - komputer/STB/konsola do gier z Atom i Android TV

pseven 16 Paź 2014 11:59 1290 0
 • Google Nexus Player - komputer/STB/konsola do gier z Atom i Android TVAmerykańska firma Google zaprezentowała nowe, należące do serii Nexus, urządzenie o nazwie Player. Nexus Player powstał z myślą o pracy pod kontrolą Android TV i zastosowaniu jako urządzenie typu set-top-box i/lub konsola do gier. Komputer sprzedawany będzie wraz z pilotem zdalnego sterowania i opcjonalnym kontrolerem do gier.

  Sercem komputera jest bliżej nieokreślony układ z serii Atom firmy Intel integrujący w sobie, taktowany częstotliwością 1,83GHz, czterordzeniowy procesor główny współdziałający z procesorem graficznym PowerVR serii 6.

  Google Nexus Player - komputer/STB/konsola do gier z Atom i Android TVNexus Player sprzedawany będzie wraz z fabrycznie zainstalowanym systemem operacyjnym Android z nakładką Android TV. Urządzenie posiadać ma 1GB pamięci RAM i 8GB pamięci Flash.

  Komputer wyposażony został m.in. w: Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4.1, port microUSB 2.0, wyjście słuchawkowe i wyjście HDMI.

  Wymiary i waga komputera wynoszą odpowiednio: 120 x 120 x 20 mm i 235 gramów.

  Nexus Player w przedsprzedaży dostępny będzie począwszy od 17 października 2014 roku w cenie wynoszącej na rynku amerykańskim 99,99 dolarów (ok. 329 zł) wraz z pilotem zdalnego sterowania. Kontroler do gier wyceniony został na 39,99 dolarów (ok. 130 zł).

  Źródło:
  http://www.androidauthority.com/nexus-player-need-to-know-538922/
  http://www.google.com/nexus/player/

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  pseven
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Z wykształcenia - technik elektronik. Pasja - nowe technologie. Dla portalu Elektroda opracowuje informacje produktowe z dziedziny elektroniki, elektroniki przemysłowej. W zespole Elektroda.pl od 2009 roku.
  Specjalizuje się w: webwriting, tłumaczenia instrukcji obsługi ang-pol
  pseven napisał 8483 postów o ocenie 1527, pomógł 0 razy. Jest z nami od 2009 roku.
 • PCBway