Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung HT-H5550 - Nie działają tylne głosniki

16 Paź 2014 15:33 20742 8
  • Poziom 8  
    Witam :)
    Mam problem kilka dni temu kupiłem kino domowe samsung ht-h5550 i mam problem wszystko działa oprócz tylnych głośników i centralnego. Przeglądałem różne funkcje i nie znalazłem rozwiązania :cry: . A przeglądając inne tematy wiem że jest taka możliwość żeby z dźwięku stereo działały wszystkie głośniki.Wie może ktoś jak rozwiązać ten problem.
    Dodam że kino domowe podłączyłem tylko kablem HDMI , bo nie mam u siebie wejścia ani chinch ani audio tylko HDMI,Euro i USB :|

Tu daje instrukcje obsługi może ktoś coś z tego zrozumie

http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/...2673H-01_H5500_00W_30_50_50W-EN2_20140402.pdf
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Specjalista Sieci, Internet
    cb_bohnia napisał:
    wiem że jest taka możliwość żeby z dźwięku stereo działały wszystkie głośniki.Wie może ktoś jak rozwiązać ten problem

Kino musi posiadać Dolby ProLogic II.
    cb_bohnia napisał:
    Dodam że kino domowe podłączyłem tylko kablem HDMI

Do czego je podłączyłeś?.
    cb_bohnia napisał:
    bo nie mam u siebie wejścia ani chinch ani audio tylko HDMI,Euro i USB

U siebie - to znaczy gdzie dokładnie?.
    Jeśli to źródło zewnętrzne podaje dźwięk, to KD ma oczywiście wejście RCA, by taki rodzaj audio podłączyć, nie ma natomiast podanego kodera, a więc nic z tego nie będzie.
    Ma za to wejście cyfrowe, i to z niego można skorzystać.
    Tylko sprecyzuj, co jest źródłem tego sygnału audio dla tego KD, i co dokładnie chcesz zrobić.
  • Poziom 8  
    Kino podłączyłem do telewizora. TV nie posiada wyjścia optycznego.
    Chce zrobić by podczas oglądania normalnej TV działały wszystkie głośniki?
    cb_bohnia napisał:
    Kino podłączyłem do telewizora .TV nie posiada wyjścia optycznego.

Kino posiada obsługę ARC z HDMI, czy tv na porcie HDMI też to potrafi.
    Podaj jego markę, tym, model?.
  • Poziom 8  
    Model Telewizora to: Samsung le32d400e1w

Jak nie przez hdmi to jest jakaś inna opcja żeby to działało.

Bo dziś pojawił się kolejny problem tv ostatnio działało tylko na hdmi wtedy działy te przednie głośniki, a teraz wyświetla się żeby podpiąć kabel optyczny i w ogóle nie chce przełączyć na telewizje naziemną
    cb_bohnia napisał:
    Jak nie przez hdmi to jest jakaś inna opcja żeby to działało.

Nie znalazłem informacji, by tv generował audio przez HDMI jako ARC - wiec to nie wchodzi w grę.
    Gniazdo słuchawkowe w tv i do KD, tylko, że to kino NIE posiada odpowiedniego enkodera - więc tutaj też nic nie zrobisz.
    cb_bohnia napisał:
    nie chce przełączyć na telewizje naziemną

Zresetuj tv do ustawień fabrycznych.
    Jak, znajdziesz w instrukcji do tv.
  • Poziom 8  
    Zresetowałem telewizor do ustawień fabrycznych.Tv odbiera ale jak włączę kino domowe i przełącze żeby głos leciał z telewizora na głośnikach z KD to pisze podłącz kabel optyczny
  • Poziom 8  
    Czy ktoś ma dla mnie rozwiązanie :( Czy pozostaje tylko zakup nowego Telewizora( bo i tak miałem w przyszył roku zmieniać to mogę zrobić to wcześniej) :|
  • Poziom 2  
    Cześć miałem ten sam problem w sklepie facet powiedział co trzeba zrobić Na pilocie Trzeba przycisnąć DSP/ÈQ Tyle razy żeby na DVD przeskoczyło na Cinema wtedy jest dźwięk na wszystkich głośnikach nara