Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bizhub c203 - Brudzenie po wymianie pasa

16 Paź 2014 17:49 1137 10
  • Poziom 21  
    Witam
    Wygląda jak by coś pomiędzy czarnym unitem, a rolką transferową ścierało obraz z pasa. Po wymianie sprzęgła rejestracji wszystko aby dobrze złożone? Na starym pasie tak samo brudziło?
    Niebieski bęben też czymś umazany.
    Pozdrawiam
    Ps. Może jednak serwis zaprosisz będzie raz a dobrze.
  • Poziom 8  
    To całkiem inna maszyna.Na starym pasie jest to samo. Każdy wydruk w kodach serwisowych jest taki sam identyczne przybrudzenie.
  • Poziom 12  
    Miałem bardzo podobnie. Winny był pas. Pas po bokach ma jakiś taki pasek naklejony i to tak by nie zakładać "pod prąd" - odwrotnie. I ta taśma się się przerwała zaginała i robiła coś takiego nawet większego. Skleiłem to zwykłą taśma klejącą starannie przyklejając i już parę miesięcy chodzi. A tu wygląda że coś zakłóca przeskakiwanie tonera z bębna na pas.
  • Poziom 8  
    ale pas podmieniłem na nowy.
  • Poziom 20  
    1. Sprawdź rolkę transferową, tą na drzwiach, ewentualnie przełóż z innej maszyny.
    2. Sprawdź piec, czy aby czasem nie za wolną się obracał w stosunku do rejestracji.
    Zatrzymaj kartkę przed piecem , będziesz widział jaki jest obraz na kartce, przy okazji wyjmij transfer i zobacz jaki jest obraz.
    A najszybciej zacznij od oglądnięcia bębnów C+K.
    Pozdrawiam
    M.
  • Poziom 8  
    dzięki bębny Y M robią tak samo
  • Poziom 21  
    Więc ewidentnie coś pomiędzy czarnym unitem a rolką transferową zakłóca obraz.
    Dla pewności zatrzymaj wydruk i wyciągnij pas będziesz widział gdzie powstaje rozmazanie.
    Ps. Jeszcze jedno co mi przychodzi do głowy to puść całą czarną stronę A3 zatnij papier tak aby był już częściowo w piecu i wtedy na 100% będzie widać gdzie powstaje defekt. Za rolką transferową, a przed piecem też coś może rozmazywać obraz.
  • Poziom 24  
    Cześć :)
    Ten pasek na środku to wgniecenie od źle założonego separatora transferu/ pod spód zamiast na wierzch (i nie daj Bóg będzie za raz brzydka dziura). Wygniecenia (doły) na bokach taśmy także możliwe. Grozi za chwilę rozerwaniem calusieńkiej na kawałki :cry:
    Ale na moje oko to kolega ma całą maszynę usianą developerem. Nie wiem z którego unitu koledze się on sypie (może z żółtego) ale widzę że powoduje spustoszenie po całości przejścia papieru przez maszynę. Developer jest pewnie nie tylko na wałku transferowym czy taśmie (nowej taśmie!), a pewnie nawet w zespole utrwalania i niszczy sukcesywnie wałki. :cry:
    Na samym teście już widać braki w developerze "Y"
    Czy aby kolega nie bawił się w odbloki unitów bez innych ważnych czynności, które się powinno w takowym przypadku robić?
    ;)
  • Poziom 12  
    A mnie to wygląda na uszkodzony pas transferowy.
  • Poziom 8  
    Witam
    Okazało się bardzo proste Bęben M,Y delikatnie z boku był obklejony taśmą od poprzedniego transferu :) dziś to dopiero zauważyłem temat zakończony dzięki za podpowiedzi