Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung galaxy y s5360 wyłącza się co chwila...

Przemek.1997 16 Paź 2014 19:25 2751 10
  • #1 16 Paź 2014 19:25
    Przemek.1997
    Poziom 16  

Witam, mojej dziewczynie psuje się telefon i nie wiem co się dzieje. Otóż telefon się co jakiś czas restartuje, jak się włączy to różnie: od razu lub po chwili znów się wyłącza tak że nawet smsa nie zdąży napisać i tak w kółko. Czasami nie działa też przycisk blokady z boku telefonu. Zauważyła też że jak ten przycisk przestanie działać telefon się restartuje. Do tego też zauważyła że gdy podepnie telefon do ładowarki od razu się wyłącza. Raz działa dłużej gdzie rzadziej się wyłącza raz częściej. Proszę o pomoc ponieważ jest to uciążliwe w użytkowaniu telefonu a nie wiem co może być przyczyną. Jeśli czegoś zapomniałem napisać to proszę pytać. Serdecznie pozdrawiam.

0 10
  • #2 16 Paź 2014 19:38
    sm233
    Poziom 36  

Na początek zmień włącznik bo on często powoduje wymienione usterki.

0
  • #3 16 Paź 2014 19:46
    Przemek.1997
    Poziom 16  

Miałem taki zamiar tylko wszędzie w pobliżu szukałem i nie ma. Pomoglibyście znaleźć? Tylko czy wyłącznik powodowałby wyłączenie po podpięciu ładowarki? Myślałem też nad tym czy gniazdo nie robi zwarcia ale niczego nie jestem pewny i dlatego piszę na forum

0
  • #4 09 Sty 2015 19:40
    Kroovka
    Poziom 22  

Ciekawe, kilka dni temu miałem identyczny problem z tym telefonem.
    Próba zadzwonienia gdziekolwiek to 80% restart, guzik power to praktycznie restart na 100%. Telefon potrafił się nawet zrestartować po wpisaniu PIN.
    I tak było przez tydzień. Po tygodniu włożyłem do niego inną, starszą kartę SIM (wyraźnie grubszą) i problemy ustąpiły. Włożyłem swoją kartę i problemy wróciły. Zauważyłem, że moja, nowsza karta SIM (mikro) dość luźno siedzi w gnieździe. Podkleiłem ją taśmą izolacyjną aby zwiększyć docisk do blaszek i ... już 3 dzień nic się nie restartuje.

1
  • #5 10 Sty 2015 14:03
    Przemek.1997
    Poziom 16  

@Kroovka Okej tak z nim zrobię i ja a działa Ci ten przycisk power? Jest jakaś reakcja po naciśnięciu oprócz restartu? U mnie nie i podejrzewam że jeszcze on padł

0
  • #6 12 Sty 2015 13:55
    Kroovka
    Poziom 22  

Objawy miałem identyczne co Ty, wcześniej telefon działał kilka miesięcy od wymiany karty SIM i nic się nie działo. Też myślałem, że uwalił się guzik power bo telefon generalnie resetował się (ale nie tylko) przede wszystkim po jego naciśnięciu. Jakby się zastanowić guzik power to tylko mikrostyk, a jakbyś nim nie operował gdy jest sprawny to telefonu nie zresetujesz - i tu mi nie pasowało to do obrazu sytuacji. Zrobiłem format, przeinstalowałem firmware (na ten sam co miałem ale chciałem być pewien) i po uruchomieniu telefonu i naciśnięciu guzika power telefon się zrestartował. Na tej starszej (sprawnej) karcie SIM restartów nie odnotowałem. Stąd pomysł aby docisnąć tę moją właściwą kartę SIM do styków. Do tej pory zero restartów. Nakleiłem dwie warstwy taśmy izolacyjnej (cienka, gładka, nie taka chropowata siatka jak to czasem można spotkać w sklepach elektrycznych) tak aby nie wystawała z boków. Zagięta delikatnie z tyłu karty aby nie zadzierała się podczas wsuwania o metalową osłonę.
    Ja zacząłem od formatowania telefonu i nic to nie pomogło.

0
  • #7 12 Sty 2015 17:01
    Przemek.1997
    Poziom 16  

@Kroovka Rozumiem, a teraz gdy telefon się nie wyłącza ten przycisk działa Ci poprawnie?

0
  • #8 13 Sty 2015 11:29
    Kroovka
    Poziom 22  

W tej chwili telefon działa po prostu normalnie. Często operuję guzikiem power (wygaszanie ekranu, tryb samolotowy) i nic się teraz nie resetuje. Jak u ciebie docisk karty SIM do styków nie pomoże to nie wiem co jeszcze można zrobić poza serwisem.

Miej też na uwadze, że styki po takiej operacji najprawdopodobniej dopasują się do grubszej karty (mogą się odkształcić) co może mieć w przyszłości wpływ na inne aplikowane karty - może się okazać, że później bez plastra ani rusz. Mnie to nie przeszkadza, telefon zajeżdżam do końca, albo do okresowej wymiany (telefon firmowy).
    Mój telefon ma już ponad dwa lata, w zasadzie mam możliwość zmiany na coś innego więc wszelkie ingerencje w ten telefon wykonuję bez żadnych oporów (rooting, wgranie firmware, poprawianie docisku karty SIM). Jak coś pójdzie nie tak, telefon poleci na recykling. Jak się obawiasz wykonać cokolwiek na własną rękę (co jest zrozumiałe) to zanieś telefon do serwisu. Możesz poinformować serwisanta, że kolega z forum miał podobne problemy i w tamtym przypadku pomogło zwiększenie docisku karty do styków. Wszelkie poprawki robisz na własną ręką i własną odpowiedzialność.

0
  • #9 13 Sty 2015 19:02
    Przemek.1997
    Poziom 16  

Rozumiem, wiem to doskonale, dzięki za pomoc, spróbuję tak zrobić ponieważ też za nie długo może zmienię telefon. Tematu nie zamykam ponieważ jakby się dalej coś działo to będę pisał, pozdrawiam.

0
  • #10 15 Sty 2015 11:39
    Kroovka
    Poziom 22  

Oddałeś telefon do serwisu i napisałeś, że prawdopodobnie uszkodzony był przycisk? To serwis nie dał ci raportu z naprawy?

0
  • #11 15 Sty 2015 18:16
    Przemek.1997
    Poziom 16  

Kolega dziewczyny pracuje w komisie i on go naprawił, wymienił ten przycisk tzn wlutował nowy i telefon działa, ale dziękuję za pomoc, temat do zamknięcia, pozdrawiam.

0