Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki Telewizor 40-47 cali do 2000 zł ?

ogorki 16 Paź 2014 19:43 819 5
  • #1 16 Paź 2014 19:43
    ogorki
    Poziom 17  

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?-mały salon 11.4m2 (2.85x4m)
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?-ok 2.2m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem?-dwie
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?-głownie z przodu
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?-na razie stać, ale w przyszłości może i 'zawiśnie'
    6. Jak słońce świeci w pokoju?-jest to dość zacieniony pokój, więc słońce to nie problem
    7. Jaki masz obecnie telewizor?-nie mam
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał?-dobrą matryce, kolory itp
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?-kabel od naziemnej, a w przyszłości może satelitę
    10 .Jakie urządzenia?-może jakieś dodatkowe głośniki czy dvd
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?-3-5h
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?-obojętne (jeżeli nie oznacza to spadku jakości)
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?-filmy, seriale
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie?-raczej nie od tego jest PC
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?-raczej nie, brak konsoli, chodź może w przyszłości..
    16. Preferencje co do marki?-nie
    17. Preferencje co do wielkości?-min 40 cali
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?-wolny czas przełączania, zmiany programów itp
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?-wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?-najlepiej do 2k
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?-może ale nie musi

Zastanawiałem się nad 47AS650, ale jednak ponad 2.5k z przesyłką, to za dużo jak na moja kieszeń

• #2 16 Paź 2014 21:17
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Ale 47AS 650 jest dla członków forum poniżej 2500zł i kalibracja gratis i radyjko gratis.
    Za 1599 zł masz Toshibę 450L5435, Panasonica 42 AS600 ciut drożej.
    Ale 47" i to w wersji pełnej 100 HZ to jest uśmiech na twarzy od rana do wieczora.
    Napisz na PW dostaniesz info.

• #3 18 Paź 2014 15:15
    ogorki
    Poziom 17  

Cały czas się waham, AS650 to jednak aż 2.5k, choć w porównaniu z konkurencja, i tak wychodzi taniej. Ale z drugiej strony, czy jako amator potrzebuję aż tak dobrego TV? Choć wiadomo, lepiej mieć audi niż malucha.
    Miejsce, gdzie będzie stać TV, to malutki salon 2.85x4m połączony z kuchnia i przedpokojem. Oczy widza będą ok. 2-2.3m od stojącego TV. Czy aby 47 calowy telewizor nie jest za duży, jak na to pomieszczenie?
    Teście maja 40tke, i generalnie wydaje się olbrzymia a maja duży salon. 42 AS600 kosztuje jakoś 1,7k. Czy ten telewizor znacząco rożni się od AS650, poza wielkością ekranu?
    A może w tej cenie są też inne warte uwagi telewizory? Na 3D i funkcjach Smart nie zależy mi. Istotniejsza jest dla mnie jakość wyświetlanego obrazu oraz czas reakcji, szybkość przełączanie się programów itp
    Za zaoszczędzone pieniądze mógłbym kupić mniejsze TV do sypialni lub salonu:P

• #4 18 Paź 2014 16:47
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #5 18 Paź 2014 19:29
    ogorki
    Poziom 17  

LOCOLOCO napisał:
    Różni się znacząco .
    Przecież chodzi głownie o płynność.

ale dla niewymagającego amatora chyba wystarczy, tym bardziej że do małego salonu zbyt duży TV też nie jest chyba wskazany

Dodano po 24 [minuty]:

A TX-42AS650E nie jest wart polecenia? Czy to nie jest to samo, co 47AS650, tyle, że trochę mniejsze i tańsze? Czy ten model jest lepszy czy gorszy od 42 AS600 (mi wydaje się, że lepszy).

• #6 19 Paź 2014 01:51
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Wart polecenia.
    To to samo co 47AS650.
    Jest lepszy. AS650 masz na matrycy natywnej 100Hz.
    Cena dla członków forum specjalna, kalibracja gratis i radyjko gratis.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME