Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MSI U 180 - czas i data wariują

16 Paź 2014 19:49 576 3
  • Poziom 3  
    Witam. Od jakigoś czasu mam problem z samoistnym przestawianiem się zegarka oraz daty na netbooku MSI U180. Sprzęt pracuje na windowsie 7 starter, ma podciągnięty RAM ze standardowego 1GB na 2GB, poza tym wszystko oryginał, mam go od około roku, kupiłem nowy więc napewno nikt inny nie grzebał. Problem wygląda następująco, po nastawieniu poprawej godziny i daty (manualnie bądź synchro z serwerem czasu) zegar idzie dobrze przez około pół godziny (chociaż nie ma reguły) po czym tak jakby zaczyna zwalniać tzn póznić się i tak coraz bardziej i bardziej, np właśnie sprawdzam i mam datę z przed trzech dni i różnicę w czasie około dwie i pół godziny (oczywiście zawsze idzie do tyłu). Nie ma różnicy czy komp chodzi czy śpi. Czas i data zmienia się też w bosie. Przestawiałem w biosie, zmieniłem baterie biosu. Spotkał się ktoś z czymś podobnym kiedyś?
  • Moderator - Komputery Serwis
    jarek7734 napisał:
    zmieniłem baterie biosu.

Zmierzyłeś jej napięcie przed włożeniem?
  • Poziom 3  
    Tak. Bateria na 100% jest w porządku. Poza tym jeśli się nie mylę to padnięta bateria biosu mieszała by też inne ustawienia np kolejność bootowania a nie tylko czas i datę? Właśnie zauważyłem jeszcze jedną ciekawą rzecz, wczoraj jak pisałem posta poprawiłem czas i datę i dokłądnie obserwowałem. Zegar szedł ok ale po chwili jakby zwolnił, po godzinie już puźnił sie 15 minut, po obejżeniu filmu zmknąłem kompa i odpalam dziś rano... data wczorajsza, czas godzinę więcej niż wczorajsza synchronizacja, czyli jak komp włączony to zegar idzie do przodu ale wolno a jak komp wygaszony zegar cofa się? Niezłe czary mary.

EDIT
    Po wielu miesiącach w końcu zamykam temat. Winowajcą był Windows. Pewnego razu kompkomputer mnie wkurzył i dostał strzała co w konsekwencji zabiło dysk, kupiłem nowy, zainstalowałem świeżego Windowsa i wszystko działa jak należy. Data i godzina idą na bieżąco.

Posty scaliłem. RADU23
    MSI U 180 - czas i data wariują