Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool/AWO/D1000EX - Pralka dziwnie się zachowuje

GOTHAM 16 Paź 2014 20:10 2133 13
  • #1 16 Paź 2014 20:10
    GOTHAM
    Poziom 14  

Pralka czasem nie kończy programu. Po wyłączeniu i ponownym włączeniu do prądu
    podaje te same czasy prania dla wszystkich programów ( 18 minut ). Potem okazuje się , że robi jeden program do końca następnie przy wyborze nowego programu są już właściwe czasy. I tak co jakiś czas. Czy szukać przyczyny po stronie płytki programatora ?

0 13
  • #2 17 Paź 2014 09:58
    gabares
    Poziom 18  

Próbuje skończyć nieskończony program.Przyciskiem anulowanie resetujesz ten program i po problemie.Inną sprawą jest dlaczego nie kończy programu.Posprawdzaj filtry (odpływowy -na dole ..zwrotny-jeżeli takowy masz na końcu węża odpływowego)

0
  • #3 17 Paź 2014 14:36
    GOTHAM
    Poziom 14  

Filtr wcześniej wyczyściłem . Dioda od filtra się świeciła.

0
  • #4 17 Paź 2014 16:37
    S-Service
    Poziom 12  

Sprawdź grzałkę.

0
  • #5 08 Lis 2014 17:49
    GOTHAM
    Poziom 14  

Wymieniłem pompkę i problem rozwiązany.

Niestety pozostała jedna rzecz. W pralce po praniu zostaję trochę piany a pranie jest suche. Nie wiem czy to nie wina hydrostatu który się przycina i ostatnim razem pompuje mało wody.

0
  • #6 09 Lis 2014 22:45
    S-Service
    Poziom 12  

GOTHAM napisał:
    wina hydrostatu który się przycina
    Sam sobie odpowiadasz na własne pytanie. Elektrozawór raczej sprawny bo jakby woda wolno leciała przy sprawnym hydrostacie to trwałoby to dłużej. Sprawdź czy problem występuje przy mniejszej ilości prania.

0
  • #7 09 Lis 2014 22:48
    GOTHAM
    Poziom 14  

Właśnie osoba która pierze zmniejszyła ilość prania oraz ilość proszku. Piana pozostaje a pranie jest suche.

0
  • #8 10 Lis 2014 19:13
    GOTHAM
    Poziom 14  

Krzysiek_S napisał:
    GOTHAM napisał:
    wina hydrostatu który się przycina
    Sam sobie odpowiadasz na własne pytanie. Elektrozawór raczej sprawny bo jakby woda wolno leciała przy sprawnym hydrostacie to trwałoby to dłużej. Sprawdź czy problem występuje przy mniejszej ilości prania.

Hydrostat chyba reguluje poziom wody. Nie mówiłem o elektrozaworze.

0
  • #9 12 Lis 2014 07:46
    gabares
    Poziom 18  

Spróbuj wyczyścić układ hydrostatu (zbiorniczek i wężyk) następnie układ odpływowy oraz filter na elektrozaworze.Piana świadczy o złym płukaniu..Może przez to że za mało wody pobiera.

0
  • #10 12 Lis 2014 09:59
    GOTHAM
    Poziom 14  

Hydrostat ze zbiorniczkiem tak wygląda?

Whirlpool/AWO/D1000EX - Pralka dziwnie się zachowuje

Jakim środkiem najlepiej wyczyścić hydrostat i rurkę żeby niczego nie uszkodzić.

0
  • #11 12 Lis 2014 19:05
    gabares
    Poziom 18  

Zdejmujesz cienki wężyk z hydrostatu i dmuchasz w niego (w wężyk) ..Na drugim końcu tego wężyka jest zbiorniczek ciśnieniowy ..Można by go też przemyć tz. odłączyć i wyczyścić.. Nr.6 to być hydrostat na zdjęciu

0
  • #12 17 Lis 2014 20:13
    GOTHAM
    Poziom 14  

Hydrostat i wężyk przeczyszczone. Nawet pokusiłem się o rozebranie hydrostatu i sprawdzenie jak działają styki.

Mam takie pytanie hydrostat powinien działać na 1 stopień czy na 2 stopnie. 2 poziomy napełnienia czy 1, pytam bo w tym jest tylko jedno kliknięcie. Co prawda pod naciskiem palca membrana przesuwa się jeszcze głębiej ale nie słychać kolejnego kliknięcia.

0
  • #13 17 Lis 2014 21:51
    ROBSON33
    Moderator AGD

GOTHAM napisał:
    Nawet pokusiłem się o rozebranie hydrostatu i sprawdzenie jak działają styki.

W takim razie proponuję zakup nowego.

0
  • #14 17 Lis 2014 21:55
    GOTHAM
    Poziom 14  

ROBSON33 napisał:
    GOTHAM napisał:
    Nawet pokusiłem się o rozebranie hydrostatu i sprawdzenie jak działają styki.

W takim razie proponuję zakup nowego.

Nie rozumiem. Akurat ten model jest w 100% rozbieralny. Działa tak samo jak działał czyli na 1 kliknięcie.

0