Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW Passat B5 FL Bixenon brak połączenia z modułem przez vcds brak poziomowania

adi0303 16 Oct 2014 21:40 2838 8
    adi0303
    Level 9  
    Witam wszystkich.
    Od kilku dni szukam rozwiązania swojego problemu związanego z passatem b5 fl. Problem tkwi w bixenonach, bardzo słabym świetle a właściwie światłem pod "zderzak". Najpierw sprawdziłem "na oko" czujniki na osiach - wyglądają na całe więc podłączyłem VCDS'a. VCDS nie łączy sie z xenonami (wyskakuje błąd - z innymi modułami nie ma problemu) więc sprawdziłem bezpieczniki, które były ok. Zmęczony szukaniem problemów w internecie doszedłem do wniosku, że poszukam drugiego modułu świateł, który jest w bagażniku o numerze 4Z7 907 357 bo akurat u siebie na częściach taki miałem. Próbowałem ponownie połączyć się za pomocą VCDS ale dalej brak komunikacji. Bardzo prosze o jakąś pomoc, poradę ponieważ ten samochód mam od 4 miesięcy i wcześniej nie zwracałem na to uwagi a teraz dni coraz krótsze.
    Dane o pojeździe:
    Volkswagen Passat B5 FL, 2001r, 2,5 tdi akn po chipie, 4 motion + tiptronic.
    suser222
    Level 23  
    Może problem tkwi w instalacji ( przetarty przewód, zaśniedziały styk)
    wiesiek3d
    Level 29  
    A w module komfortu masz zakodowane xenony ?
    adi0303
    Level 9  
    wiesiek3d wrote:
    A w module komfortu masz zakodowane xenony ?

tego nie sprawdzałem ale dzięki za kolejny kierunek.

suser222 wrote:
    Może problem tkwi w instalacji ( przetarty przewód, zaśniedziały styk)

do tej pory zostały wyczyszczone wtyczki (mimo że nie wyglądały na zasniedziałe), przewody jeszcze do sprawdzenia.

Na jednym z forum znalazłem podobny problem tylko dotyczył audi a6 c6 i tam problemem był przepalony bezpiecznik. Czy w B5 są gdzieś dodatkowe bezpieczniki lub posiada ktoś schematy gdzie może znajdować sie bezpiecznik modułu świateł ?
    przemekwojciechowski
    Level 1  
    I co ktos rozwiazal problem?
    lopez110
    Level 8  
    Witam rozwiązales problem z tymi xenonami?tez mam taki problem brak komunikacji
    damiano25
    Level 11  
    Kolego podłącz starego VAG'a przerabiałem ten problem VCDS nie chciał się łączyć a stary VAG bez problemu się połączył z modułem xenonów.