Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

xw-165-1394, Arv-104-04/4, zwrotnica czy dobra??

02 Maj 2005 22:37 1143 5
  • Poziom 13  
    Zanczne od tego ze szukalem i nie znalazlem.

Witam bede robil zwrotnice do glosniczkow jak w temacie podzial 4000Hz 2drozna 12dB i mi wyszlo z moich obliczen ze powinnem zalozyc na niski C=2,8uF i L=0,56mH a na wysokiego C=7uF i L=22mH,

Co sie boje to o wysokotonowca w najblizszym czasie bede kupowal nawijal i probowal z generatorem a na teraz to jakie korekty by wprowadzic??

wykres impedeancji dla niskotonowca mozna znalezc tu http://www.tvm-valmez.cz/index.php?id=80&catit=111&l=2&catg=1 dla wysokotonowca nie mam ale przypuszczam ze impedancja powinna wyniesc dla tej czestotliwosci okol 4omy

To bedzie moja pierwsza wlasnorecznie zrobiona zwrotnica wiec praktyki nie mam dlatego pytam was.
  • Poziom 40  
    ten XW to bardzo ciekwy glosnik. Zaprojektowalem do niego specjalna zwrotnice z pulapka rezonansowa ktora wyruwnuje mu pasmo z dokladnosci +-1dB!
    Koledze z forum zrobilem taki uklad z vifa 19mm i charakterystyka jest plaska jak stol :)

Post był raportowany.
    Popraw błędy i interpunkcję. Użyj przycisku PISOWNIA -->REGULAMIN pkt 15. [hefid]
  • Poziom 13  
    Pyroaniah jak zrobic cewke juz wiem kalkulatory mam z tym niepowinno byc problemow.

irek2 patrzylem juz na twoj projekt i mam pytanko na jaka czestotliwos graniczna to jest projektowane bo z wykresu wyglada ze na cos kolo 3000Hz co tam powinienem zmienic zeby -3dB wystepowalo przy 4000Hz. Widze ze sie znasz na temacie to moze bys cos zaproponowal :D:D:D:D:D

Popatrzylem na internecie na czesci do takiej zwrotnicy 2droznej. Zrobilem kosztorys mojego projektu i mi wyszlo ze narazie z taka zwrotnica bede musial poczekac z miesiac conajmniej (do kosztorysu wliczylem straty winikle z prob i bledow bo napewno ja trzeba bedzie i tak dostroic) ale na propozycje i sugestie czekam nadal.

A jako ze kolumny są juz zrobione w 99% okleic zalozyc glosniki i grac zrobie cos 1stopnia w najgorszym wypadku zaloze tylko kondensatory (nachwile sie przemecze) tylko jakiej wartosci kondensator i cewke zalozyc by to zagralo, mnie wyszlo ze c=9,9uF a L=0,4 mH jak sadzicie narazie te kolumny beda zasilane z wiezy ktora daje 10W w porywach wiec o spalenie zabardzo sie nie martwie. Czekam na szybka odpowiedz bo w czwartek jade kupic kondensatorki a nie chce wydawac kasy niepotrzebnie i za chwile znowu jechac po inne wartosci. :D:D:D:D

co do tego kondensatora te 9,9uF wydaje mi sie zaduzo poniewaz wyciaglem z kolumn od tej wiezy kondensator 4,7uf i po podlaczeniu go pod wysokotonowc to mam pewne obawy poniewaz do 1000Hz jest on dobrze slyszalny.

a tak przy okazji jeszcze o ile najlepiej stlumic wysokotonowca by osiagnac podobna efektywnosc do tego xw.
  • Poziom 40  
    Jakie 4khz -3dB? Przeciez podzial przebiega przy -6dB a tam juz jest wyzsza czestotliwosc. Zreszta w polaczeniu z glosnikiem wysokotonowym i tak trzeba skorygowac wartosci.
  • Poziom 21  
    odswiezam. moglbys irku wstawic Twoja zwrotke pod xw165 i arv104 ?