Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Doblo - Jak podłączyć radio na stałym plusie a nie plusie ze stacyjki?

ŁukiSzczecin 17 Paź 2014 18:08 2382 3
  • #1 17 Paź 2014 18:08
    ŁukiSzczecin
    Poziom 26  

Witajcie, chciałbym w Fiacie Doblo (2008r) podłączyć radio Pioneer DEH-4500BT, generalnie radio podłączone za pomocą przejściówki dołączonej do zestawu Radio -> przejściówka -> instalacja w samochodzie działa jak powinno aczkolwiek irytuje mnie jedna kwestia, mianowicie po wyłączeniu zapłonu wszystkie ustawienia, zapisane stacje itp się resetują do ustawień fabrycznych, stąd chciałbym podłączyć je na stałym plusie aby dostawało prąd niezależnie od tego czy zapłon jest włączony czy też nie.

Przejściówka dołączona do radia posiada następujące przewody:

Fiat Doblo - Jak podłączyć radio na stałym plusie a nie plusie ze stacyjki?

Wydaje mi się, że przewód żółty i czerwony są stałym plusem oraz plusem ze stacyjki (tylko który jest którym?) i wystarczyłoby ten stały czerwony lub żółty, podłączyć do obydwóch które wchodzą w radio (żółtego i czerwonego na raz) czy dobrze to rozumuję?

I jeszcze taka kwestia może poza tematem elektryki - czy ściągnął ktoś kiedyś boczki drzwi w tym fiacie i wie jak to zrobić? Lub ewentualnie jakiego rozmiaru głośniki powinny znaleźć się w drzwiach? Fabrycznie ten fiat ma poprowadzoną tylko instalację - głośników jest brak i muszę dokupić, tylko nie bardzo wiem jakich rozmiarów muszą być.

Pozdrawiam Łukasz

0 3
  • #2 17 Paź 2014 18:14
    formant
    Poziom 15  

Zamień żółty z czerwonym.

0
  • #3 17 Paź 2014 18:21
    bearq
    Poziom 36  

formant napisał:
    Zamień żółty z czerwonym.

Dokładnie dodam tylko że odwrotne połączenie będzie kasowało np automatyczne odtwarzanie utworu od momentu wyłączenia radia czy automatyczny powrót do źródła odtwarzania. Przynajmniej ja tak miałem gdy kable był zamienione

0
  • #4 17 Paź 2014 18:54
    ŁukiSzczecin
    Poziom 26  

Dzięki Koledzy - rano to sprawdzę i dam znać czy zdało egzamin (bo nie ukrywam, że w doblo wyłączenie zapłonu wyłącza praktycznie wszystkie urządzenia elektryczne - co dziwne nawet światła postojowe mi nie działają na wyłączonym zapłonie).

Pozdrawiam

Edit:

Faktycznie, zamiana przewodu żółtego z czerwonym pomogła - tj radio podtrzymuje pamięć nawet po wyłączeniu zapłonu. Co prawda bez włączonego zapłonu nie mogę uruchomić radia - ale to już raczej kwestia instalacji w samochodzie gdyż jak pisałem, w tym fiacie po wyłączeniu zapłonu działa tylko lampka w podsufitce oraz komputer pokładowy - cała reszta jak nawet co dziwne światła postojowe nie mają napięcia.

Dzięki za pomoc, temat do zamknięcia

0