Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Huawei HG553 i E173 - USB product id

prwd 17 Oct 2014 19:32 2526 4
 • #1
  prwd
  Level 10  
  Witam Tak jak w temacie mam problem z ustawianiem wartości produkt id.
  Router pochodzi od vodafone natomiast modem od wifipartner i dokladnie to e173u-2 karta Aero2
  Konfiguracja przebiega bez problemu, wartości wpisane, USB product id ustawiam na 1436 klikam connect i jest wszystko ok. Problem pojawia się w momencie kiedy ponownie włączam router.
  W zakładce 3G connection wyskakuje komunikat "No key detected: Vendor ID 12d1, Product ID 1436" Uruchamiam zakładkę USB device list i ku dziwieniu widzę inną wartość ID modemu, mianowicie 1446. Wobec czego wracam do konfiguracji i zmieniam wartość ID na wskazaną i ponawiam próbę połączenia lecz bezskutecznie gdyż pojawia się komunikat "Unable to detect target product ID" lub "No key detected: Vendor ID 12d1, multiple Product ID". Wracam ponownie do zakładki USB device list i tym razem wartość ID pokazuje 1436. Wpisuję ją w konfiguracji i w końcu uzyskuje połączenie. Niestety problem pojawia się za każdym razem gdy włączam ponownie router. Jakieś sugestie
 • #2
  filip-44
  Level 2  
  Mam dokładnie ten sam problem...:(
 • #3
  mbo
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Jak wygląda sytuacja jak router zrestartujesz bez modemu i podłączysz go dopiero jak router będzie działał ?
 • #4
  filip-44
  Level 2  
  Tak samo niestety. Wgrałem teraz oprogramowanie Openwrt, gdzieś znalazłem informację, że po wgraniu tego oprogramowania problem znika. Niestety kiedy chce skonfigurować połączenie 3G, nie mogę ustawić protokołu UMTS/GPRS - jest napisane, że protokół ten nie jest zainstalowany. Klikam na "Install package "comgt". Nie udaje się jednak zainstalować tego protokołu, a z tego co wiem tylko za pomocą tego protokołu ustawię APN, username i password pod orange 3G.
  Wgrałem wersję OpenWrt Adjustment 12.09
 • #5
  filip-44
  Level 2  
  Udało mi się rozwiązać powyższy problem poprzez zainstalowanie oprogramowania Openwrt i pomocy skepu jucom24.pl. Nie jest to niestety proste. Poniżej podaje rozwiązanie dla osób kompletnie zielonych tak jak i ja. Uwaga poprzez zmianę oprogramowania routera tracicie na niego gwarancję!!

  1. Ustawiamy w komputerze naszej karty sieciowej(LAN) ręczne adresy tak jak to jest poniżej na obrazku:
  Link

  2. Wyciągamy ze wszystkich portów USB podłączone akcesoria.Router wyłączamy z tyłu obudowy przełącznikiem. 3.Łączymy router z z kartą sieciową kablem sieciowym RJ-45. 4.Wciskamy przycisk reset i włączamy przycisk zasilania. Przycisk reset trzymamy około 35 sekund.Po tym czasie go puszczamy. 5.Wpisujemy w przeglądarce adres 192.168.1.1

  6. Teraz wciskamy przycisk Przeglądaj i wybieramy nasz plik, który chcemy wgrać do routera. Po wybraniu pliku wciskamy przycisk Update Software.

  7. Programujemy router - wgrywamy plik HG553V100R001C03B043SP01 (załączony poniżej).

  8. Po zaprogramowaniu routera ponownie restartujemy router i w sposób podany powyżej instalujemy openwrt.

  9. Konfigurujemy oepnwrt według instukcji podanej na tej stronie:
  Link

  To wszystko. U mnie działa:)

  Przydatny adres - na samym dole strony instrukcja aktualizacji firmware:
  Link