Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Tiguan - Jakie głośniki do drzwi?

17 Paź 2014 20:23 3234 18
  • Poziom 18  
    Witam. Mam zamiar zmienić oryginalne głośniki w Tiguanie na coś lepszego i tutaj mam problem, ponieważ nie znalazłem w internecie nic konkretnego jak głębokie mogą być głośniki, żeby nie ocierały o szybę i co w tych drzwiach by ładnie zagrało pod seryjnym radiem RCD 510. Wymagania co do brzmienia to dość dobry bas, w miare możliwości miękki, nie płytki i wysoki jak to jest teraz. Dobre wysokie, żeby nie waliły po uszach jak w zestawach Hertza (miałem kiedyś DSK w innym aucie i wysokie tony nie przypadły mi do gustu). Muzyka to głównie house, deep house, czasem rock czy coś z pop. Co do kwoty to tutaj chciałbym się od Was dowiedzieć do warto kupić, ale nie ukrywam, że chciałbym żeby były to ceny raczej koło 300-400zł. Proszę o pomoc :)
  • Poziom 18  
    Czytałem, natomiast chodzi mi też o to, jak głębokie mogę zamontować głośniki w tych drzwiach. Nie chciałbym, żeby się okazało, że kupie głośniki, a okaże się później, że nie da się otworzyć do końca szyby. Mam jakieś dystanse bodajże z VW Multivan'a T5, jeśli nie będą pasowały to kupie inne. Nie znalazłem nic konkretnego na temat nagłośnienia w tym samochodzie, dlatego chciałbym tutaj uzyskać taką odpowiedź. Tak jak pisałem Hertzów nie chcę, nie odpowiada mi ich brzmienie. Z tego co mi wiadomo, to drzwi są fabrycznie wytłumione, więc jeden element już jest.

Bardzo fajnie jakby ktoś opisał mniej więcej jak gra konkretny zestaw i czy w takiej
    muzyce jaka mnie interesuje się sprawdzą.

Pisząc o Hertzach miałem na myśli dsk 165.3. Nie słyszałem serii esk, dlatego tutaj też chciałbym się dowiedzieć, czy mają podobną charakterystykę brzmienia jak dsk (przede wszystkim chodzi o kłujące w uszy wysokie tony)?

Może Morel Maximo 6.2 ? Ktoś może opisać wrażenia z odsłuchu tego zestawu? Czytałem o nich trochę i jak na tę cenę podobno fajnie grają.
  • Użytkownik usunął konto  
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    W hsk tez jest szmata na tweerach.

Co do wytlumienia drzwi to zgadzam się.
  • Poziom 18  
    Co było by lepsze Hertz ESK 165 (swoją drogą to czym się różni od nich wersja ESK 165.3/165.5 ?) czy może Audio System MX 165? Osobiście jednak po przeczytaniu trochę opinii skłaniałbym się ku ESK, ze względu na większą popularność, więcej opinii itp.

Aa no i jeszcze jedno. Jak te Hertze zagrają pod moim radiem? Czytałem, że pod radiem szału nie ma, lepiej dokupić do nich wzmacniacz. Wzmacniacza nie mam zamiaru dokupywać, ale też nie mam zamiaru wyciskać z ostatnich soków w jakiś łupankach. Ma ładnie zagrać, ładnym, w miarę możliwości głębokim basem. Tego oczekuję, czy dam radę to uzyskać pod w/w radiem?
  • Poziom 18  
    Przekonałeś mnie trochę do tych Audio Systemów. Nie wiem tylko jak to radio zniesie 3 ohmowe głośniki... Jest możliwość, że przy głośniejszym słuchaniu radio, może nie wytrzymać? W domowym audio bym się za bardzo nie obawiał, ale nie wiem jak jest z jakością takich wzmacniaczy w seryjnych radiach VW.
    Jeśli bym kupował to MX165de, właśnie ze względu na cenę. Nie ma co inwestować w głośniki, które i tak będą grały pod radiem.
  • Poziom 18  
    Zapytałem sprzedawcy, jak dostanę odpowiedź na pewno się odezwę. Jak z basem w tym zestawie? Co do wytłumienia to coś pomyślę, na pewno będzie trzeba wytłumić tapicerkę drzwi, obecnie przy basie całe boczki "brzęczą"..
  • Poziom 18  
    Dzięki wielkie za pomoc. Auto póki co nie jest moje. Jak będę składał jakieś audio dla siebie to na pewno pomyślę o wzmacniaczu, natomiast tutaj chciałbym, żeby zrobić to jak najmniejszą ingerencją w samochód.
    Kiedyś drzwi były rozbierane w serwisie Volkwagena, jak było robione z zamkami. Swoją drogą, nie wiem, czy nie lepiej było od razu wziąść Dynaudio w VW i mieć spokój z przeróbkami.

Jeśli chodzi o mnie to ja będę chciał coś pogrzebać z audio w Astrze F. Wymiana głośników w drzwiach i radia pewnie też. Możliwe, że wymienię na te Audio Systemy, bo głębokość mają 58mm więc przy dystansach powinno wejść bez problemu, ale tutaj jeszcze jest troche czasu :)
  • Poziom 18  
    Bardzo możliwe. Wątpie, żeby VW fabrycznie robiło taki syf z drzwiami.
  • Poziom 18  
    Tak. To fabryczne nagłośnienie nie jest tragiczne, ma swoje zalety. Ma dobrego kicka. Przy głośnym słuchaniu z dobrym beatem bardzo przyjemnie czuć bas na sobie, ale niestety brakuje mu głębi i jako takiego zajścia. Poza tym brakuje wysokich. No, ale wracając do wytłumienia to cały efekt psuje tapicerka drzwi która brzęczy w rytm muzyki.